Migracja z Sonoff ZB (tasmota) na Sonoff ZB Pro (tasmota)

Cześć,
mam Sonoff ZBBridge (tasmota) i chciałem przejść na Sonoff ZBBridge Pro (tasmota), ale nie znalazłem jak przenieść całą konfigurację Z2M ze wszystkimi urządzeniami na nowego ZBBridge-Pro, żeby nie musieć wszystkiego od nowa podłączać?

Jeżeli słabo szukałem, to przeprasza i proszę o linka, bo ogólnie w internecie też nic sensownego nie znalazłem.

Na jakich chipsetach są koordynatory Zigbee w tych bramkach?

Pierwszy to Sonoff Zigbee Bridge ZBBridge Zigbee compatibility (blakadder.com) EZSP - Silicon Labs,

a ten nowy to Sonoff Zigbee Bridge Pro ZBBridge-P Zigbee compatibility (blakadder.com) - ZNP - Texas Instrumenst CC2652.

Tyle wiem :expressionless: .

To nie widzę szans na migrację bez parowania (między chipsetami różnych producentów zawsze był z tym problem)

To tylko moje zdanie, może coś się w tej kwestii zmieniło, ale ja o tym nie wiem.

Teoretycznie standard Zigbee zakłada możliwość jednokrotnego zaprogramowania innego adresu ieee (jako secondary) a tym samym nadanie na zawsze nowemu koordynatorowi adresu starego.
Ta procedura jest możliwa tylko raz, bo dane starego koordynatora zapisujemy w pamięci OTP (przy okazji wyklucza to możliwość recyklingu starego koordynatora do użytku w tej samej sieci po zmianie roli na router).

W ogóle zgodnie z założeniami standardu migracja bez tego kroku nie powinna się udać, więc sądząc po tym co opisują ludzie (że im się udała migracja) można podejrzewać, że kluczowe założenia dotyczące bezpieczeństwa sieci nie są zaimplementowane w Z2M (ale jeśli o mnie chodzi, to nigdy mi się nie udało zmigrować sieci bez ponownego parowania, ale nie robię tego codziennie, więc moje doświadczenia mogą być niemiarodajne).

Niestety nie wiem czy backupy Z2M są już wzajemnie zgodne między koordynatorami tych producentów (prawdopodobnie są, ale głowy sobie za to nie dam uciąć).