Modbus master pompa ciepła

Witam
Chodzi o odczytywanie parametrów pompy ciepła po modbus
Wiem że bliźniacze pompy da się z czytać, problem w tym że moja ma dodatkowy moduł serwisowy, który jest podłączony waśnie po modbus i zapewne jest masterem .
Mam takie pytanie da się to jakoś zaczytać ?

W Modbus RTU możesz mieć tylko jedno urządzenie MASTER, jaka to pompa?

Pompa to kaisai i mam moduł ZNS który wydłuża gwarancję i tylko kaisai to ma. Rotenso i Midea itp. bez problemu działa modbus
Wiem że tylko jeden master, dlatego pytam, dane tam latają tylko czy da się odczytać jakoś

Witam kolegów jestem świeży w tym temacie a chcę w swojej pompie ciepła odczytać lub też zmienić niektóre parametry na wyświetlaczu w ustawieniach serwisowych dużego pola manewru nie ma i dlatego chce się do niej podłączyć lapkiem i tam popatrzeć w płycie gównej jest wejście USB ale nwm jak to ogarąć jaki program na laptopa i czy sam kabel da radę czy jakiś konwenter trzeba plus do tego program,jestem tylko instalatorem tych pomp

@inventor
Masz już swój własny prywatny wątek tam

więc skasuj albo tamten wątek, albo tego posta (bo nie wiem, gdzie jest właściwsze miejsce…).

Dublowanie postów nie ma żadnego sensu i nie jest mile widziane - jeśli ktoś będzie miał siłę i czas na odpowiedź to je znajdzie i coś napisze…