Modbus NodeRed USR-TCP232-410s Gree klimatyzaror problem z połączeniem

Witajcie liczę na waszą pomoc.
Próbuję połączyć Home Asisstant z klimatyzacją Gree GUD85PS/A-T (Klimatyzator Kanałowy)
HA (NODE RED) połączony z klimą poprzez konwerter USR-TCP232-410s wersja Ethernet (wykorzystany RS485) - BMS Gree ME50-00/EG(M) - Klimatyzator Gree.
Udało mi się sprawdzić konwerter do komputera podłączony przez USB moduł CH430 on dwoma przewodami z USR-TCP a ten z kolei kabelkiem RJ45 z kompem komunikacja zadziałała w obie strony (USR-TCP ustawiony jako TCP Client)

Ale przy ustawieniu modułu na TCP Server i próbie pracy z NodeRed bloczek Modbus Read zmienia ciągle stan z connected na reconnecting (tak jak na załączonym obrazku) przesyłam konfiguracje z node-red i z modułu usr-tcp.
Czy ktoś jest w stanie pomóc mi zrozumieć czemu mam problem z połączeniem pierwszy raz walczę z modbusem. (A robię to dla Kuzynki i niestety troszkę czas ogranicza na długą walkę żeby poznać od podstaw modbusa i nodered)
Dodam jeszcze ze jeżeli wstrzelę się w sekundę kiedy “Modbus Read” jest w stanie connected jestem w stanie wysłać polecenie z node red i odczytać je w monitorze rs485



czy udało Ci się to połączyć ?

W czym masz problem?

Chce kupić klimatyzator kanałowy Gree i zrobic sterowanie przepustnicami, tylko nie wiem jak połączyć komunikować się z klimatyzatorem np.

Przymknięte przepustnice - mniejsze obroty wentylatora w klimatyzatorze
Zamknięta przepustnica master - wyłączenie klimatyzatora

Kupisz to się coś wymyśli - będzie wiadomo czego szukać.

Kupie go napewno ponieważ na poddaszu mam temperaturę 30 plus, Ten model będę kupował Klimatyzator kanałowy
Gree Gud50W1/NhA-S plus
Zastanawiam się czy sobie poradzę z komunikacja jaki Modol komunikacyjny potrzebuje do niego

Jak nie dasz rady z Modbusem, to mogę pomóć z tasmotą i IR

Odezwę się z prośba o pomoc, gratulacje fajnie to wyglada i napewno pracuje ! Ktoś mi na FB pisał Panie to się tak nie da. Musi byc dedykowany system. Dla 4 przepustnic z Airzone to koszt około 1500 euro netto.

Proponuje sobie zciągnąć i zachować, może być później potrzebne