Modbus Regulator grzałek MEGA PWM MPPT

Cześć,

próbuję połączyć HA używając Modbus z regulatorem: Regulator grzałek MEGA PWM MPPT 3000W - EL-CAR Elektronika
Bazuję na instrukcji która jest podłączona w linku który podałem powyżej. Nie potrafię ale rozgryźć jak wysłać z HA wiadomość do regulatora.
Połączenie z urządzeniem działa, w HA w logu widać wpis ‘communication open’. Za pomocą programu AcessPort udało mi się również wysłać do urządzenia informacje o treści ‘a’ i otrzymałem poprawny wynik. Natomiast nie wiem jak to odwzorować w HA. Macie może jakiś pomysł jak to podejść?

http://www.el-car.auto.pl/files/Instrukcja%20obslugi%20MEGA%20PWM%20F1.0.pdf

Kolega nieopatrznie utożsamia RS485 z modbusem. Regulator pracuje w oparciu o własny protokół tekstowy. Po RS wysyłamy określony znak ASCII jako komendę i otrzymujemy odpowiedź.

Podobna komunikacja jest w temacie

i dostosuj w/g potrzeb

1 polubienie

Dziękuję za wskazówki, teraz to ma większy sens.
W Node Red chciałem wykorzystać serial port. Aktualnie jest z tym problem na procesorach ARM. Poniżej wklejam wątek z githuba, opisane tam jest również obejście tego problemu.

Rozmawiałem z producentem i mówił że do końca roku 2021 wdroży modbus do tego regulatora. Póki co… modbusa brak.

Jak tylko będzie on dostępny to powinienem mieć takie info więc podzielę się z Wami jak to ogarnąć. Ew zapraszam do śledzenia mojego kanału “Bułka z masłem” gdzie wrzuciłem filmów tym regulatorze. Jak tylko będzie modbus to wrzucę filmów konfiguracji i o tym jak działa.