Moduł bramowy - wybór

Cześć, posiadam sterownik GfA TS970 z podłączonym radioodbiornikiem (schemat poniżej). Jaki moduł byłby potrzebny aby podłączyć go poprzez ESPHome (a najlepiej aby obsługiwał ethernet)?

Co jest czym na tym schemacie, bo chyba tylko Ty to wiesz? Umieść linki do instrukcji obu sprzętów i opisz szerzej co, jak i czym steruje.
Najtańszym ESP z Ethernetem jest WT32-ETH01

U mnie działa to na takiej płytce po WiFi:

Właśnie też nie wiem:), wzięte z instrukcji radioodbiornika.
W instrukcji sterownika znalazłem, chyba powinno być zrozumiałe.
obraz

Jak obecnie działa ten radioodbiornik? Jest chwilowe zwarcie styku na 3 z 4?
I następuje sekwencja otwórz/zatrzymaj/zamknij?
Jak chcesz zasilać układ “moduł bramowy”? Czy jesteś w stanie ogarnąć sprzęt typu DIY? Czy może poszukujesz gotowego produktu z rynku?

P.S.
Dlaczego kolejny raz musimy autora tematu ciągnąć za język…

Nie uruchamiałem go, zakładam że pojawia się zwarcie i wymieniona sekwencja.
Układ myślałem aby zasilać ze sterownika i myślę że DIY dam radę ogarnąć.

Myślę że przy tworzeniu posta (o danej kategorii), powtarzalne pytania mogłyby się pojawiać aby móc na nie odpowiadać (jak na GitHubie); niestety średni ze mnie elektronik.

Fajnie by również było aby ‘moduł bramowy’ obsługiwał również (tak zakładam), zwarcie styku jak poniżej. To osobna funkcja, otwierania bramy do zapisanej pozycji.
obraz

Wybacz ale jeśli chodzi o napęd, to nie mam czasu ani ochoty na jego studiowanie. Nie jest to żadna tajemna wiedza, jak ma się instrukcję, więc pewnie sobie poradzisz.
Co do zasilania, też miałem zakusy na podpięcie się pod 24V ale w moim napędzie okazało się, że te 24V jest dostępne tylko jako zmienne AC i po wyprostowaniu znacznie przekraczało 30VDC. Skończonym tym samym na osobnym zasilaczu 12V dla ESP i fotokomórek.

Jeśli nie przeraża cię cena, to Shelly ma obecnie linię produktów z połączeniem do LAN: