Moduł Dingtian IOT RELAY-8

Cześć,
Po przesiadce z Domoticza próbuję ostatnio uruchomić moduł Dingtian IOT RELAY-8. Niestety stoję w miejscu. Ogólnie błądzę jeszcze strasznie w środowisku HA. Moduł Dingtian połączony poprzez ETH, komunikacja przez MQTT (która działa, steruję przekaźnikami). Opisze co mam i co chcę uzyskać:

  1. Mam przycisk monostabilny na ścianie do włączania światła, przycisk podpięty do IN1 na płytce Dingtian. Przy kolejnych przyciśnięciach chcę włączyć lub wyłączyć światło;
  2. Oświetlenie jest wpięte do przekaźnika R1 (relay1);
  3. Chciałbym móc również sterować tym obwodem z lovelace HA.

Utworzyłem sobie encję switch, którą steruję sobie przekaźnikiem. Niestety muszę nacisnąć na suwak dwa razy, żeby to działało, sterowanie z fizycznego klawisza nie działa mi w ogóle, tak samo nie działa aktualizacja stanu (wiadomo, możemy zmienić stan tego przekaźnika poprzez naciśnięcie przycisku na ścianie lub poprzez przełączenie wirtualnego przełącznika w lovelace).

Poniżej kod którym sobie steruję przekaźnikiem:

switch:
- platform: mqtt
   name: office_relay
    state_topic: "/dingtian/relay2346/out/relay1"
    command_topic: "/dingtian/relay2346/in/control"
    payload_on : "{'type':'ON/OFF','idx':'1','status':'ON','time':'0','pass':'0'}"
    payload_off : "{'type':'ON/OFF','idx':'1','status':'OFF','time':'0','pass':'0'}"

Może ktoś rozwiązał temat sterowania tym modułem? Z góry dzięki za pomoc.

Bardzo pomocne jest udostępnienie linka do urządzenia, jego dokumentacji aby nie było trzeba stracić czasu na szukanie “co to jest?”.
Pierwszy wynik na forum HA to: Has anyone used Dingtian 8ch Ethernet Relay? - Hardware - Home Assistant Community

1 polubienie

Dzięki Kolego, oczywiście już z każdej strony ten wątek przerobiłem, jak również wątki z tego forum.

Poniżej link do dokumentacji tego modułu:
http://www.dingtian-tech.com/sdk/relay_sdk.zip

Jeżeli moduł jest sterownikiem (sterowanie lokalnymi wyjściami za pomocą wejść lokalnych) to logika sterowania z lokalnego przycisku musi być konfigurowana na samym module, czy są takie opcje? W przeciwnym wypadku, obawiam się, że naciśnięcie przycisku wywołuje tylko zdarzenie, np. mqtt, które trzeba odczytać a później odpowiednio wysterować wyjściami.