Moduł OXT SWTZ22 mini przekaźnik 2 obwody ZigBee Tuya

Na początek: są to najmniejsze moduły dopuszkowe jakie widziałem dlatego się skusiłem ale z wykrywaniem modułów OTX jest coś nie tak, kupiłem dopuszkowy sterownik do rolet OTX ale w Z2M był wykrywany jako TuYa TS130F control via MQTT | Zigbee2MQTT, niby działał poprawnie ale ostatecznie oddałem go.

Temat takich sterowników współpracujących z łacznikiem dzwonkowym drążę od roku i nie jest dobrze, w Z2M bo nie można ich “zaprogramować” do takiej obsługi przycisku jak to ma miejsce w innych bramkach, poczytaj np. Uniwersalny przekaźnik Salus RS600 (Zigbee).
Ostatnio testowałem Moes MS-104BZ control via MQTT | Zigbee2MQTT i działał z dzwonkowym pod warunkiem krótkiego kliku, jeżeli przytrzymalo się go dłużej to przekaźnik ponownie przełączał światło czyli zachowywał się tak jak przy bistabilnym co po analizie i kolejnych testach utwierdziło mniej, że obsługa łączników dzwonkowych jest “oszukiwana” i działa na zasadzie impulsu o określonym zadanym czasie. Moduł ostatecznie oddałem. Nadal szukam modułu, który poprawnie obsługuje łączniki dzwonkowe.