Monitoring: kamery kenik, dahua czy hikvision

cześć, wykonawca proponuje mi monitoring w postaci 3 kamer firmy kenik + rejestrator (kamery kg-530tp + rejestrator kg-nvr2014l-v2).

Zależy mi na integracji z Home Assistant, chciałbym z poziomu dashboard móc mieć pogląd na kamery, dodać akcje typu “dzwonek wrzuca pogląd z kamery skierowanej na drzwi na telefon/tablet” etc.

Kamery te mają wsparcie ONVIF 2.6, czy to umożliwi taką integrację?

Opcjonalnie zastanawiam się nad budowaniem zestawu od firmy dahua czy hikvision, ale w obu przypadkach kamery są kilkaset (200-400 zł na sztuce) droższe, przy ciut gorszej jakości (kenik 5 mpix vs hikvision i dahua 4…)

Będę wdzieczny za wszelkie sugestie

Patrz na matryce. Od tego głównie zależy obraz jaki daje kamera. Co ci po 5MPx jak będzie słaby kontrast i dużo szumu. Poza tym w Hikvision albo Dahua są chyba algorytmy rozpoznające ludzi , zwierzęta, samochody.

1 polubienie

Jeśli masz możliwość to po testuj rozwiązanie typu Full Color od Dahua. Jeśli masz jakieś sztuczne oświetlenie w nocy, to obraz może nie jednego zaskoczyć. Jest spora różnica przy tej technologi a zwykłym doświetlaniem IR. Nie przeszkadzają pajęczyny, mgła itd. Dla detekcji ma to duże znaczenie.

W przypadku obu firm, w dodatku jest to powód by bojkotować obie te firmy oraz ich rebrandy

@wileu obecnie skłaniam się ku hikvision, ale zastanawiam się jak sprawa się ma z kamerami z Acusense + tańszy NVR - z tego co wyczytałem NVR tworzy swoją prywatną podsieć IP, w której umieszcza kamery. Czy jest szansa, aby kamery miały IP przypisane w mojej głównej sieci? tak abym mógł do nich osobno także się dobijać (i osobno dodawać je do HA?)