Monitoring / tracking GPS samochodu

Cześć
Czy ma ktoś w HA zintegrowany monitoring/tracking samochodu po GPS + GSM. Chcę wrzucić do auta starszy telefon lub typowy odbiornik GPS z nadajnikiem GSM po SIM wpięty na stałe w zapalniczkę . Chciałbym na bieżąco monitorować pozycję/prędkość auta (pozycję fajnie byłoby wyświetlać na jakiejś mapie - może google?). Jak to rozwiązać? jakieś pomysły?

Pierwotnie miałem w HA ale ponieważ to skopali mam to na osobnym Linuksie i to działa czyli
Traccar. W pełni darmowy. Konfiguracja to 15 minut roboty ( w sensie sam Traccar + geolokalizacja jak potrzebujesz czyli tłumaczenie pozycji na nazwę miasta/ulicy ) - jedynie co musisz sprawdzić czy Traccar obsługuje Twój odbiornik GPS.

Tak to mniej więcej wygląda :

Nie chcę tego robić na osobnym linuxie - ma być wszystko maksymalnie uproszczone i działające bezpośrednio w HA.

Dodatek Traccara masz w Addonach

4 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Aplikacja na Androida. Jak dostać się z poza lokalnej sieci

Post został scalony z istniejącym tematem: Aplikacja na Androida. Jak dostać się z poza lokalnej sieci

Czy ktoś się orientuje jak skonfigurować telefon z androidem żeby prawidłowo wysyłał dane? Próbowałem już chyba wszystkich ustawień i nadal pokazuje błąd wysyłania danych w aplikacji klienckiej. Działało przez chwilę jak telefon logował się przez wifi, ale po przełączniu na lte już nie. Już zgłupiałem co ma być w URL serwera śledzącego?

Masz skonfigurowany/uruchomiony dostęp z zewnątrz np. nabucasa, duckdns itp?

1 Like

Tak, duckdns, próbowałem przez adres ip i przez …duckdns.org i mój port, port podany przez traccar czyli 5055.

Od dawna nie korzystam z duckdns ale zanim przejdziemy dalej - masz zewnętrzny adres IP?
Poniżej dość świeży tutorial w naszym języku:

Tak mam zewnętrzny adres. Teraz ustawiłem po …duckdns.org:5055 i jak tel jest w sieci wifi to działa i wysyła prawidłowo, jak wyłącze wifi to juz błąd. Oczywiście te same dane mam w config yaml:
device_tracker:

Ok, poradziłem sobie.
Trzeba było na routerze otworzyć nowy port 5055, w HA nie trzeba w .yaml nic konfigurować, a w aplikacji klienckiej trzeba wpisać adres WAN routera na którym stoi HA i port 5055.
Tak czy inaczej dzięki za chęć pomocy.