Monitoring Video - Jaki rejestrator NVR, jakie kamery do HA?

Moi Drodzy,

Proszę Was o pomoc i poradę: jaki rejestrator NVR byłby integrowalny z HA?
Nie wiem, czy w ogóle jest możliwa taka integracja na poziomie rejestratora. Czy przypadkiem nie jest tak, że mozna próbować integrować z HA jedynie pojedyncze kamery?

Jakiś czas temu nabyłem rejestrator DVR163 K8208-W wraz z kamerami W360 ale nie wiem czy i jak to zintegrować z HA, pomimo toczącej się dyskusji na ten temat na oficjalnym Forum HA, którą od dawna uważnie obserwuję… Niestety nadal temat pozostaje bez rozwiązania.

Rozważam zatem pomysł zakupu nowego sprzętu, ale nie chcę ryzykować kolejnej porażki…

Czy możecie doradzić mi coś w tej kwestii?
A może ktoś z Was przyjąłby ode mnie komercyjne zlecenie wykonania usługi integracji już posiadanego przeze mnie sprzętu?

Hmm, może ktoś integrował to się wypowie, niektóre rejestratory oferują zestaw funkcji Onvif, który się pokrywa z tym oferowanym przez kamery i na tym poziomie zapewne da się osiągnąć integrację porównywalną z kamerą IP.
edit: Uzupełnienie - w HA jest tylko integracja z Onvif S, czyli obsługuje tylko streaming.
(Standard Onvif zawiera kilka profili obejmujących paczki konkretnych funkcji).

Jak rozumiem przy wyborze akurat tego zestawu jedynym kryterium była cena.

Niestety te kilka marek, które mógłbym wymienić jako “do rozważenia ze względów technologicznych” (co jeszcze nie oznacza, że się zintegrują), jak się nieustająco okazuje zaangażowało się w rasistowskie działania chińskiego rządu, więc pozwolę sobie ich nazwy pominąć milczeniem…

Obawiam się, że jeśli się znajdzie ktoś dostatecznie odważny, to kwota przekroczy przynajmniej kilkukrotnie wartość sprzętu (no chyba, że ktoś poszedł twoją drogą, czyli w/g ceny i po prostu już ma gotowe rozwiązanie pod konkretnie ten sprzęt lub podobny wypuszczony przez DVR163).

A co chciałbyś móc robić w HA po tej integracji z NVR?

mam NVR i dwie kamery POe 3 MPx jak potrzebujesz na sprzedaż, ja wyleczyłem sie z rejestratoró i all mam na NAS Synology- jedno urządzenie mniej awaryjne i nie brakuje aktualizacji

A co chciałbyś móc robić w HA po tej integracji z NVR?

Moim zamysłem nie jest integracja z NVR sama w sobie, ale przede wszystkim uzyskanie mozliwości przesyłu obrazów z podłączonych do niego kamer na dashboard HA. Integracja z NVR mogłaby natomiast umożliwić odtwarzanie obrazów archiwalnych z dysku NVR lub operowanie ruchem kamer PTZ.

To zależy tylko i wyłącznie od możliwości samego rejestratora (czy udostępnia streamy każdej kamery, czy tylko własny podgląd (multicamera), ale jeśli masz kamery IP to w sumie nie musisz korzystać ze streamów udostępnionych przez rejestrator - możesz bezpośrednio zintegrować każdą kamerę niezależnie od jej pracy z rejestratorem (oczywiście kamery muszą udostępniać stream w jakimś “strawnym” formacie, czasem wręcz lepiej integrować kamery bezpośrednio).

To już “grubsze” zadanie, o ile sterowanie PTZ jest zwykle jeszcze w miarę ustandaryzowane, to cała reszta już zwykle nie.

Niestety biorąc pod uwagę taki fragment z opisu oferty

Kompatybilność

Kamera jest kompatybilna tylko z Wifi NVR za pomocą aplikacji IP PRO lub aplikacji EseeCloud, takiej jak K8204, K8208, musi zostać dodana do NVR, aby działać poprawnie i nie może być używana niezależnie.

Jesteś w czarnej d…

Tak jak pisze @szopen - można to uzyskać integrując każdą kamerę z HA.

To wg mnie przerost formy nad treścią, już w samym NVR takie zadanie może należeć do trudnych (nieważne jaki NVR zawsze było to upiedliwe - szukanie i odtwarzanie archiwalnych nagrań - takie są moje doświadczenia) a co dopiero w HA.