Monitoring, videodomofon i Home Assistant - dobór urządzeń

Cześć,

chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprawdzonego rozwiązania (urządzeń) dla następującej sytuacji. Korzystam obecnie z HA (rolety, światło) zainstalowanym na RPi. Chciałbym do takiej prostej infrastuktury dołożyć videodomofon i monitoring. Zalezałoby mi na tym, żeby zainstalować dwa panele (tablety, monitory) ścienne, na z których miałby możliwość:

1. Obsługi HA
  2. Obsługi videodomofonu PoE
  3. Przejrzenia monitoringu

Do realizacji wydaje mi się, że potrzebuję:

1. Tablet ścienny PoE (może to być gotowy panel jakiegoś producenta videodomofonu) z możliwością swobodnego korzystania z Androida
  2. Panel videodomofonu PoE przy bramie
  3. Kamery IP
  4. Switch PoE
  5. Rejestrator IP

Nie zależy mi koniecznie na intergracji videodomofonu z HA. Mogłyby być to oddzielne aplikacje. Chciałbym jedynie mieć możliwość obsługi wszystkich elementów systemu z panelu operatorskiego.
Nie wiem co w tym przypadku jest najbardziej wąskim gardłem. Zacząłem przeglądać videodomofony i rokują chyba rozwiązania HiKVision i Akuvox. Rokują mam na myśli głównie to, żeby ich panele (tablety) udostępniały swobodny dostęp do Androida tak, żeby mógł korzystać z HA i podglądu monitoringu. Nie wiem, czy da się taki system zbudować (lub czy jest to opłacalne) poprzez próbę integracji tabletu PoE z videodomofonem SIP.
Byłbym wdzięczny za sugestię sprawdzonych rozwiązań lub w którym kierunku miałbym szukać.
Pozdrawiam!

Podpinam sie do tematu. Ja aktualnie zakupilem fomofon HIKVISION.

Proponuje poszukać na forum po słowie “sip” i okaże się że komunikacja głosowa HA z videodomofonem jest trudna do realizacji. Rozsądniejszym rozwiązaniem może być próba uruchomienia panelu HA (jako aplikacji lub jako strona w przeglądarce) na panelu do wideodomofonu.