Monitorowanie parametrów życiowych

Mam do Was dość nietypowe pytanie.
Szukam rozwiązanie do zdalnego monitorowania osób tj parametrów życiowych , ruch, obecność.
Wiem że kamera się nada ale ona alarmuje o ruchu a nie o bezruchu ( a nie chodzi mi abym ślęczał 24/h przed smartfonem).
To co przeglądam w sieci albo kosztuje wór kasy albo działa tylko po BT na smartfon.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym tematem lub rozwiązał go w jakiś sposób ?
To musi być dość proste - bez ingerencji osoby monitorowanej ( czyli wysłanie alarmu gdy osoba zasłabnie ).

Na szybko myślę na iNODE LAN ( bo działa po BT i wykrywa ruch ) - ale to moje “na już” pomysły.

Widziałem niedawno taki dość rozbudowany projekt, niestety nie podam linka, bo stopień skomplikowania był taki, że nawet nie wrzuciłem sobie tego do bookmarków (bo nie widzę szans na realizację).
Możesz spróbować przeszukać np. githuba pod kątem np. słów kluczowych elder care.

Kamera informuje zarówno o ruchu jak i bezruchu (to po prostu brak informacji o ruchu przez dostatecznie długi okres) - musisz sobie zdefiniować odpowiednią automatykę (w projekcie który widziałem były wykorzystywane też zwykłe czujki ruchu np. w miejscach gdzie raczej byś kamery nie wieszał).

Na razie mam jako szybki zamysł - zmuszają mnie okoliczności a to musi być proste w obsłudze i konfiguracji i nie kosztować fortuny ( dlatego patrzę w kierunku iNODE bo jest w miarę tani i prosty w implementacji )

Nie bardzo sobie wyobrażam jak chcesz to zrealizować, ale powinny się integrować dość bezproblemowo

Zgodnie z opisem :

iNode Care Sensor to bezprzewodowy czujnik ruchu i temperatury z wbudowaną pamięci zdarzeń (rejestratorem). Jest przeznaczony głównie do automatyki domowej i opieki na osobami starszymi. Czujnik pozwala na detekcję ruchu obiektów do których jest przymocowany. Mogą to być np. drzwi wejściowe, okna, drzwi od lodówki, pojemnik z lekami. Umożliwia również określenie położenia względem płaszczyzny ziemi.

Stąd moja idea - szczególnie ostatnie zdanie które rozpatruje pod kątem przewrócenia się osoby monitorowanej ( omdlenie ).

To ostatnie właśnie mi pierwsze przyszło do głowy (szczerze mówiąc nie czytałem ich tekstów marketingowych) - tylko jak zmusić starszą osobę do systematycznego noszenia czujnika (i to najlepiej 24/7)?

To nie jest duże. Kieszeń, rzep itp - byle było trwale umocowane na osobie. Coś się wymyśli.

EDIT 2022-01-16
Temat można zamknąć bo rozwiązanie znalazłem ale nie będzie zastosowane.
iNODE się nie nadaje ( tzn ja tego nie ogarnę bo koszt za wysoki a dwa badanie 3 osi a nie pion/poziom ) , opcją jest SmartWatch z funkcją automatycznego dzwonienia.