motionEye a obciążenie procesora

Hmm a może po prostu masz instalację HA na jakiejś innej architekturze procesora niż amd64 lub armv8?

Poza konkurencją: podejrzewam, że twoja kamera nie trzyma się żadnych popularnych standardów, więc pewnie nie będzie łatwo - gdzieś mi mignęło, że integracja miio od teraz obsługuje też kamery, ale na 100% nie pomogę, bo to co zalega moją szufladę jest stare i całkiem standardowe.

Nie wiem czy to rozwiązanie Cię usatysfakcjonuje.
Mam w domu dwie różne kamery ( nie używam ich czy ktoś w domu jest czy nie ma - służą do monitoringu zachowania zwierząt ),

  • pierwsza to typowa kamera do domu czyli monitoring dziecka w drugim pokoju ( jak kupowałem to zero wiedzy , jak zwykle TANIO ), WIFI, dedykowana aplikacja czyli tzw bieda edyszyn, nagrywanie tylko i wyłącznie na karcie SD
  • druga to już kamera do typowego monitoringu , WIFI , IP65, zoom x8 optyczny ,szerokokątna , Nightvision, kodek H265, dedykowana aplikacja na telefon oraz na PC-a.
    Obie kamery nadają obraz ONVIF, dla testów bawiłem się w HA nimi ale lagi były przeokrutne.
    Nad pierwszą kamerę się pochylał nie będę bo nie ma nad czym - działa ale drugi raz bym jej już nie kupił. Natomiast druga… Jak napisałem lagi w HA ( na dedykowanym sofcie chodzi znakomicie ), więc mam skonfigurowany serwer FTP, gdzie kamera sobie wrzuca to co zarejestruje ( można jej kazać wysłać na email 3 zdjęcia tylko w moim przypadku to byłby koszmar ), posiada już wbudowaną funkcje detekcji postaci i potrafi za nią podążać ( ja ze względu na kubaturę to wyłączyłem ).
    Apka na telefonie w przypadku tej drugiej kamery wysyła powiadomiania jeśli coś wejdzie w obszar detekcji i wtedy można podejrzeć co się nagrało ( bo kamera nagrywa podwójnie - na kartę SD i na serwer FTP ).
1 polubienie

Mam takie o coś:

System Health

version: core-2021.11.0
installation_type: Home Assistant OS
dev: false
hassio: true
docker: true
user: root
virtualenv: false
python_version: 3.9.7
os_name: Linux
os_version: 5.10.75
arch: x86_64
timezone: Europe/Warsaw

GitHub API: ok
Github API Calls Remaining: 4936
Installed Version: 1.16.0
Stage: running
Available Repositories: 952
Installed Repositories: 5

logged_in: false
can_reach_cert_server: ok
can_reach_cloud_auth: ok
can_reach_cloud: ok

host_os: Home Assistant OS 6.6
update_channel: stable
supervisor_version: supervisor-2021.10.8
docker_version: 20.10.8
disk_total: 30.8 GB
disk_used: 7.5 GB
healthy: true
supported: true
board: ova
supervisor_api: ok
version_api: ok
installed_addons: Home Assistant Google Drive Backup (0.105.2), Duck DNS (1.14.0), File editor (5.3.3), Mosquitto broker (6.0.1), NGINX Home Assistant SSL proxy (3.0.2), Node-RED (7.2.8), Samba share (9.5.1), Zigbee2mqtt (1.18.1-1), ESPHome (2021.10.3), Terminal & SSH (9.2.1)

dashboards: 1
resources: 1
views: 3
mode: storage

Zaraz zaktualizuję eksperymentalną instalację i zobaczymy czy to nie sprawka 2021.11
edit: u mnie nadal daje się normalnie zainstalować
a może to kwestia VM?

zobacz też czy w sklepie masz repozytorium
https://addons.community
(to jest dokładnie to, którego dodatki widać w sekcji Home Assistant Community Add-ons i jest ono preinstalowane) w konfiguracji wklejamy link:
https://github.com/hassio-addons/repository

PS podsumowanie systemu można kopiować w formacie dla githuba, to wtedy się tak ładnie wkleja:

System Health

version core-2021.11.0
installation_type Home Assistant OS
dev false
hassio true
docker true
user root
virtualenv false
python_version 3.9.7
os_name Linux
os_version 5.10.75
arch x86_64
timezone Europe/Warsaw
Home Assistant Community Store
GitHub API ok
Github API Calls Remaining 5000
Installed Version 1.16.0
Stage running
Available Repositories 892
Installed Repositories 54
Home Assistant Cloud
logged_in false
can_reach_cert_server ok
can_reach_cloud_auth ok
can_reach_cloud ok
GIOŚ
can_reach_server ok
Home Assistant Supervisor
host_os Home Assistant OS 6.6
update_channel stable
supervisor_version supervisor-2021.10.8
docker_version 20.10.8
disk_total 14.0 GB
disk_used 11.1 GB
healthy true
supported true
board generic-x86-64
supervisor_api ok
version_api ok
installed_addons File editor (5.3.3), SSH & Web Terminal (9.0.1), Samba share (9.5.1), ZeroTier One (0.11.2), FTP (4.2.1), Glances (0.13.0), Check Home Assistant configuration (3.9.0), Local VLC (18), Mosquitto broker (6.0.1), Zigbee2mqtt (1.22.0-2), Tasmota Device Manager (2021.7.0), HDD Tools (0.51.0), motionEye (0.15.1)
Lovelace
dashboards 2
resources 26
views 23
mode storage
Spotify
api_endpoint_reachable ok
Żadnego Ale
can_reach_server ok

Ha! Widzisz, nie miałem tego dodatku. Tu znalazłem MotionEye i zainstalowałem, myślę, że z resztą pójdzie już lepiej. Zobaczymy jak maszyna sobie daje radę z obciążeniem. Bardzo dziękuję za pomoc.
:beers: