motionEye a obciążenie procesora

Witajcie, mam kamerę YI razem z hackiem. Skonfigurowałem motionEye i wszystko działa jak złoto natomaist obciążenie procesora dodatku motionEye strasznie zamula mi sprzęt (dell wyse Procesor: AMD G-T56N 1,65 / Pamięć: 4GB ( 2x 2GB )).

Czy możecie podpowiedzieć czego mogę użyć alternatywnie do wyświetlania obrazu z streamowanego na rtsp?

– edit dodam że ustawiłem wszystkie detale, klatki itd wewnatrz addona na najniższe

Masz dwie opcje : kupić CORAL-a na USB lub wsadzić HA do skrzynki z kartą graficzną lub zrezygnować z kamer w obecnej konfiguracji

@Krzyszof_K
Nie bardzo wiem jak TPU Coral mógłby pomóc przy problemach z obciążeniem procka przez motionEye.

@anon27282784
W jakim kodeku ta kamera pracuje?
procesor AMD G-T56N jest dramatycznie stary, mimo to jego karta graficzna zawiera UVD3, ale jest to wsparcie sprzętowe jedynie dla dekodowania wideo (brak akceleratora enkodera), jakkolwiek jego wsparcie wśród popularnych kodeków to jedynie h.264
Nie próbuj rekompresować tego wideo, to obciążenie procka spadnie do zera (no chyba że kamera pracuje jedynie w h.265, to pozostaje jej wymiana na coś starszego, albo wymiana komputera na coś współczesnego).

@szopen
To ta kamera: YI Home - kamera 1080p - YI.pl - Oficjalny dystrybutor produktów YI - pracuje w kodeku h.264

To w takim razie czego spóbować w tym motionEye? Chyba nie ma innego sposobu niż testowanie ustawienia. Na razie zjechałem tam do 10 klatek i 640x480. Obciążenie ogolne jest akceptowalne (87%) ale jednak od czasu do czasu zdarzają się lagi. Na wyłączonej kamerze/motionEye wynik jak poniżej:

image

Spróbuj takich ustawień, które nie będą ingerowały w stream, zmiana rozdzielczości czy klatkażu wymaga ponownej kompresji nowego streamu (a akceleratora dla enkodera w tym sprzęcie nie masz).
Możesz próbować ewentualnie kompresji do czegoś innego niż h,264 (tak by stream wyjściowy był np. mjpeg czy co tam jest dostępne? i nie wymaga mocy obliczeniowej, bo akurat nie mam pod ręką instalacji z odpalonym motionEye).
Pod względem kompresji wideo prawdopodobnie lepszym sprzętem jest nawet RPi3 od tego TC (kilka lat temu używałem konfiguracji RPi z 4 kamerami, jakkolwiek już nie pamiętam jaki to był kodek, ale sprzęt się nie dławił, a tymczasem parę dni temu widziałem tu na forum, że ktoś obecnie ma problemy także na RPi).

Jeśli kolega dał detekcje obiektów to pomoże ale wiadomo że nie do samego dekodowania obrazu.
Tyle że szkoda kasy topić.

Nie pomoże, bo motionEye nie używa Coral’a.

AAAA - pomyliłem z Fregatą - sorry :slight_smile:

Dzięki za natchnienie, ostatecznie użyłem tego:

komponent odczytuje obraz bezpośrednio z kamery - procesor nie jest obciążony streamem :smiley:
image

Minus? Niestety nie ma podglądu w nabu casa - ale nie jest to krytyczne dla mnie. Po prostu z telefonu podglądam drugą apką.

motionEye też się daje skonfigurować by nie ingerował w streamy, ale jeśli potrzebujesz tylko podglądu to wystarczy jakaś wbudowana integracja np. generic camera lub onvif.

Generic camera mi nie działa - robię według instrukcji:

ale się nie łączy. Pozostanę przy tym komponencie z HACS.

A skonfigurowałeś to pod swoją kamerę (user i pass wyglądają na skopiowane z jakiejś instrukcji - tam musisz podać własne, czy linki są pod twoją instalację (IP 192.168.1.100) też nie mam pojęcia).

Tak zrzuciłem bardziej żeby Ci pokazać której konfiguracji użyłem, jeszcze tak ze mną źle nie jest żeby kopiować bezmyślnie :slight_smile:

Widywałem już rożne pomysły, więc sorry za podejrzenia :smiley:
Jakkolwiek oprócz IP cały adres bywa różny dla różnych modeli kamer, a nie mam identycznej aby zweryfikować czy użyłeś adresu pasującego do kamery (ale można to sprawdzić np. za pomocą VLC).

Oto właśnie chodzi że w vlc i w tym custom componencie z haas wszystko działa więc dałem sobie siana.

1 polubienie

@szopen jakie dane powinienem wklepać przy konfiguracji motion eye? Jak tylko dam pobierz to wyskakuje to okno

Poddaję się już

Nigdy nie widziałem takiego okna (a w żadnym istniejącym nie ma “pobierz”), masz HA bez supervisora?

Mam supervisora. Dodatek wyszukuję i następnie w niego klikam. Od razu pojawia się to okno.

Nie umiem pomóc, bo na testowym systemie (bare-metal HAOS 6.5, core-2021.10.6, amd64) właśnie zainstalowałem tego addona bez problemu i wygląda normalnie.

Pomijam fakt, że podobno są jakieś problemy np. z kamerą CSI na RPi od przynajmniej pół roku (z tego co wiem związane jednak z systemem HAOS dla RPi, ale testową instalację przeniosłem na x64 nieco wcześniej), natomiast w związku z remontem zlikwidowałem wcześniejszy monitoring i nie wiem czy go odbuduję w tej samej formie (raczej nie, bo po pierwsze dorobiłem się dedykowanego rejestratora, a po drugie się napaliłem na Frigate, a nie mam nawet w tej chwili kamer zdatnych do użytku - zalegają karton), ani kiedy, a rozwiązanie tymczasowe nie używa MotionEye.

To inaczej. Nie wiem czy to kwestia w tym temacie. Szukam najlepszego rozwiązania aby móc nagrywać obraz z Aqara G2h. Mam NAS od Qnap. Można to wszystko jakoś powiązać? Umiesz cis zasugerować?