Motioneye nie widzi kamery

Witam. Potrzebuje pomocy. W dodatku motioneye nie mogę w żaden sposób odnaleźć żadnej mojej kamery. Czy jest ktoś w stanie wychwycić gdzie mam błąd ?

Witam. Problem został rozwiązany. Jedno szkolenie z Arturem i doszliśmy do zlokalizowania tego problemu. Okazało się ze uszkodzony był switch do którego był wpięty RP i HA na nim śmigało ale nie umiał zlokalizować kamer. Po podpięcia RP bezpośrednio pod router kamery się pokazały. Podziękowania dla Artura i wszystkich którzy zaangażowali się w mój problem.

Próbowałeś dodać przez wpisanie IP kamery …
np.

/
Jaką kamerę posiadasz?
/
:thinking:
Z tego co znalazłem, to konfiguracja tej kamery :

rtsp://username:password@192.168.1.20:8554/cam/realmonit

rtsp://username:password@192.168.1.33:8554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=00&authbasic=dXNlcm5hbWU6cGFzc3dvcmQ=

W motioneye
Network Camera

rtsp://192.168.1.20  # IP kamery
rtsp://192.168.1.20/live  # lub
rtsp://192.168.1.20:8554  # lub
username: username
password: password

Ps. Ja dodając nową kamerę:
Skanuje sieć WI-FI, sprawdzam jakie porty ma otwarte, próbuje przez przeglądarkę połączyć się z kamerą.
Do skanowania WI-FI używam aplikacji Fing
Spróbuj dodać kamerę w HA przez configuration.yaml

camera:
  - platform: ffmpeg 
    name: Test kamera
    input: rtsp://admin:xxx@192.168.xx.xxx:554

Restart HA

Mam 2 kamery dahua IPC-HFW1431S
W sieci idą dobrze po IP w sieci, ale motionEye nie umie żadnej zlokalizować. Podejrzewam że mam coś źle w konfig motion albo w samych kamerach. Jeśli była by taka możliwość zobaczyć za pomocą udostępnienia pulpitu, byłbym wdzięczny bo siedzę przy tym 4 tydzień.

motionEye sam z siebie nie widzi kamer - musisz mu podać poprawne ścieżki do streamu.
Generalnie to w kamerze powinieneś zacząć od założenia nowego użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami i przypisania go do grupy “live” (i jego używać w integracjach, a nie admina).

Oprócz tego sugeruję poeksperymentować z ustawieniami wideo w sub streamie - to paragraf 4.5.2.1 z instrukcji (na dobry początek ustaw stosunkowo niską rozdzielczość i kodek MJPEG) no i oczywiście integrować sub stream

Teraz to już całkiem nic nie rozumie.

Czy jest taka możliwość żebyś to zrobił za pomocą udodtępniania pulpitu za opłatą oczywiśćie bo nic za darmo nie chcę. A ja sobie z tym nie dam rady.

Dzięki za pomoc.


Witam. Problem został rozwiązany. Jedno szkolenie z Arturem i doszliśmy do zlokalizowania tego problemu. Okazało się ze uszkodzony był switch do którego był wpięty RP i HA na nim śmigało ale nie umiał zlokalizować kamer. Po podpięcia RP bezpośrednio pod router kamery się pokazały. Podziękowania dla Artura i wszystkich którzy zaangażowali się w mój problem.