MQTT i dane z invertera

Cześć, podłączyłem malinę kablem USB do inwertera. Teraz przesyłam z niego do HA dane dla MQTT. MQTT Explorer pokazuje, że dane są odbierane, ale nie wiem jak obrobić te dane aby stworzyć sensory.

Ze szklanej kuli nie dowiem się co dokladnie odbierasz żeby pomóc Ci stworzyć sensory w HA :grin:.

homeassistant
sensor
mpp_QPIGS_ac_input_voltage
config = {“name”: “QPIGS AC Input Voltage”, “state_topic”: “homeassistant/sensor/mpp_QPIGS_ac_input_voltage/state”, “unit_of_measurement”: “V”, “unique_id”: “mpp_QPIGS_ac_input_voltage”, “force_update”: “true” }
state = 226.0

Zamieszczam fragment

Tak wygląda przykładowa struktura:

Czy napewno nie ma już tych tych sensorów w integracji MQTT, w encjach:

image

mqtt
Mam tam urządzenia SUPLA (licznik energi oraz wyłaczniki). HA pisze że można używać tylko jednej konfiguracji MQTT.

Jak u Hitchcock’a na końcu dowiemy się kto zabił :wink:
Trzeba uruchomić lokalne MQTT. Zrobić “most” do supla ( nie wiem jak).

1 polubienie

Chodzi o ten wątek?

Nie śledziłem całości, ale jest opisane jak zainstalować lokalny.
Nie mam supli więc szczegółów nie podam, wiem tylko że trzeba takie coś zrobić.
Zmień tytuł tematu to ekspert się znajdzie :slight_smile:

A mi ręcę opadają jak przy rozwiązywaniu problemu dowiaduję się takich nowych rzeczy jak “Mam tam urządzenia SUPLA”,

A do jakiego brokera MQTT podłaczyłeś się MQTT Explorerem?

Mosquitto broker. Zamieszczam również widok z MQTT Explorera

Dobra zrobiłem tak. Wywaliłem suplę z MQTT. Na nowo skonfigurowałem MQTT.
Licznik dodałem wg.

Teraz widzę w encjach dane z inwertera. Chłopaki może nie pomogliście, ale przynajmniej nie rozleniwiliście :rofl:

1 polubienie

Czyli nie masz licznika w chmurze Supli, jak również wyłaczników, wg mnie zamieniłeś jedną integrację na drugą (tracąc przy tym trochę - sterowanie wyłącznika z HA) a było trzeba zintegrować obie i mieć wszystko :slight_smile:.

HA zainstalowałem dopiero kilka dni temu i dopiero się go uczę. Na tę chwilę mam tylko czujniki zalania odcinające wodę do domu i kilka czujników temperatury. Bawię się tym w wolnej chwili.