Music Assistant 2.0 (beta)

Maszyna to wirtualka postawiona na Proxmoxie 7.4. Host ma 4 x Intel(R) Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz (1 Socket) oraz 16GB RAM, natomiast dla wirtualki z HA przydzieliłem 1Socket 2Cores oraz 6GB RAM.

No tak, ale to jest wirtualizacja, więc 2 rdzenie z 4 nie oznacza, że HAOS dostanie połowę procka, tylko, że najwyżej połowę procka o ile tylko inne VM i sam proxmox nie będą potrzebowały więcej niż 2 pozostałych rdzeni.
Więc możesz wykonać takie ruchy - dodać do tej VM jeszcze jeden rdzeń i równocześnie pozabierać innym mocno obciążającym procesor VMkom po jednym rdzeniu.


Rozwiń sobie procesy (klawisz z w glances)

tu masz przykład odtwarzania mp3 z dysku lokalnego

a tu streamu aac ze zdalnego serwera
konkretnie to jest odtwarzany ten stream
https://stream.rcs.revma.com/ye5kghkgcm0uv


w tym wypadku to się przekłada na takie obciążenie przez MA

procek jest wprawdzie 6 generacji, a nie 3 jak twój, ale to nie jest wirtualizacja tylko bare metal ale sam proc (ten celeronek) jest jakieś 20-30% słabszy od tej i3
ale dopiero porównując procki zauważyłem, że masz tylko 2 fizyczne rdzenie w 4-wątkowym procu, więc do wirtualizacji to on jest raczej taki sobie…

Dodałem jeden core do maszyny HA, ale kompletnie nic to nie dało :confused:

Dopiero na końcu zauważyłem jak masz zbudowany procek (pisałem odpowiedź po kawałku).

Ile masz innych VM i jak one obciążają sprzęt?

Zaobserwuj to od strony hypervisora, bo VM od wewnątrz może widzieć zasoby wykorzystane w 100% mimo, że faktycznie wykorzystuje w pełni tylko dynamiczny przydział zasobów.
Moim zdaniem gdybyś miał faktyczne 100% obciążenia procesora to powinny być słyszalne zniekształcenia dźwięku.

To może też być kwestia co, jak i skąd odtwarzasz - popatrz na różnice między mp3, a aac.
Spojrzałeś jak mocno ffmpeg obciąża proca - może 3 generacja nie ma sprzętowego wsparcia dla jakichś operacji na multimediach? (no ale na odtwarzanie czy transkodowanie mp3 potrzebna moc obliczeniowa jest śmiesznie mała, chociaż oczywiście kodowanie do mp3 używa wielokrotnie więcej mocy obliczeniowej niż dekomresowanie)

Wrzuć też takie info - może ktoś znajdzie coś podejrzanego