Muzyka w łazience

Mam w łazience radio, którym steruję (a w zasadzie tylko włączam) za pomocą gniazda wifi. Światło w łazience zapalane jest za pomocą włącznika Tuya. Do tej pory miałem prostą automatyzację - zapalam światło w łazience i włącza się gniazdko, a radio zaczyna grać. Gaszę światło i radio się wyłącza
obraz
Życie jednak pokazuje, że nie zawsze potrzebna jest mi muzyka, np. gdy wchodzę na dzisiąt sekund do łazienki. Boję się też, że włączanie i wyłączanie uszkodzi w końcu radio. Pomyślałem sobie, że dobuduję sobie opcję “gościa” i stworzyłem pomocnika w HA - przełącznik Gość. Jak będzie włączony to radio ma się włączać od razu tak jak do tej pory, a jak przełącznik Gość będzie wyłączony to radio włączy się dopiero po minucie od włączenia światła w łazience i w zasadzie to działało, ale w paru przypadkach zauważyłem, że pomimo wyłączonego światła radio sobie gra. Podejrzewam, że mogło tak się zadziać gdy działał delay, a ja w tym czasie wyłączyłem światło - ale jakoś nie mogłem wyłapać takiej sytuacji. No to pomyślałem sobie dodam jeszcze po delayu sprawdzenie stanu światła i chyba coś przekombinowałem bo teraz nurzyka się nie włącza.

Jak to poprawnie zrobić?

Na wejściu użyj event state node
Jeżeli światło będzie zapalone przez x czasu (minuty, sekundy) nastąpi wyzwolenie wyjścia true

Screenshot - 08.11.2021 , 09_56_10
Masz dwa wyjścia true / false

No tak, ale w tym przypadku będę miał zawsze opóźnienie. Chyba, ze stworzyć dwie ścieżki i uruchamiać je wg stanu przełącznika Gość?

If state ustawiasz sobie na minutę czy ile tam chcesz i po tym czasie od włączenia światła włączy ci się radio, po zgaszeniu światła z wyjścia false sterujesz wyłączeniem radia jeżeli potrzebujesz delay na wyłączenie to sobie go dodajesz .

no tak, ale ja chcę dwie opcje:

  1. są goście - radio włącza się od razu
  2. nie ma gości - radio włącza się po minucie
    natomiast zawsze powinno się wyłączyć po zgaszeniu światła