N-R pilot IKEA i google assistant sdk

… nie znam się, ale dla mnie to dziwne - wywołane zdarzenie powinno gdzieś zapisać swój stan po to aby później wyświetlić na dash?

Nie używam ZHA więc nie zademonstruję, ale sporo rzeczy jest rozwiązanych mocno inaczej niż w Z2M.

Ok jakby nie było trzeba w tym kierunku działać

w dzienniku widac poszczególne akcje w zha


a w/g Andrzeja wskazówek

Rozwiń payload w debug (ten trójkącik) wtedy coś więcej się wyjaśni.

powoli trace zapał…zacząłem od poczatku z2m i chyba lepiej go zintegrowac niz zha
nie jest mi niezbedna absolutnie ta integracja
po prostu raczej doktoryzacja tematu ,bo uczy poznania jak działa dana rzecz

W tym miejscu masz napisane naciśnięcie przycisku jak w Z2M. W switch node tylko zmień ścieżkę do tej lokalizacji i będzie działać. Jak najdziesz w to miejsce pokażą się kontrolki do skopiowania ścieżki.

image

zrobiłem tak ,ale nie działa
w debug 12 nie mam nic

ok
doktoryzacji czesc kolejna
po ustawnieniu w nodzie swich “payload.event.command” mam na wysciu …ale wszystko cokolwiek nacisne
ale zauważylem ze id sie zmienia . 1 to pierwszy klawisz i 2 to drugi


Jeśli wystarczy Ci woli to na doktoryzację przyjdzie pora, na razie opanuj elementarz :wink:
W msg masz komplet informacji co w zha się zadziało.
W pierwszym kroku za pomocą swicha trzeba rozpoznać które urządzenie wysłało zdarzenie - poprzez sprawdzenie device_id.
Kolejno rozpoznać który przycisk… i na końcu co się stało.
Payload zawiera wiele cennych informacji tylko trzeba go rozwinąc. Niektóre są jawne a niektórych znaczenia trzeba się domyśleć - choć pewnie jest to gdzieś udokumentowane.

Można jeszcze w NR zrobić most do mqtt i tam zapisywać odebrane parametry. Wtedy działalbyś znanym Ci sposobem z Z2M.
Tochę na około… ale byłaby korzyść, że nie wymagałoby ciągłej identyfikacji. Odzczyt stanów odbywałby się z góry określonych tematów.

widzę ze “id device” jest i “command” jest powtarzalne
czy to wystarczy aby wysterowac switcha ?
a jak tak …to jak ?


aha i jeszcze “endpoint id” to numer klawsza

Wystarczy… 3 switche po sobie i sprawdzać tak samo jak to zrobiłeś dla command.
W koleności device_id, endpoint_id, command.

dałem sobie spokój z zha
dodatkowo tak "zepsulem " HA że postawiłem nowa HA i staram się całe zebrane doświadczenie przelać na nią już bez eksperymentów,ale pojawił się problem z Google sdk
popełniłem gdzieś błąd przy ponownej autoryzacji HA>Google sdk i teraz mam komunikat że nie mogę autoryzować
I Ha / integracje za każdym razem daje ten komunikat
jak zrobić żeby pojawiło się ponownie to okienko do wprowadzania danych autoryzacji ?
jak wyczyscic dane do wprowadzenia nowych

W Urządzenia oraz Usługi > 3 kropki w prawym górnym rogu Poświadczenia aplikacji. Masz na liście?

1 polubienie

dzieki Andrzej ;))
taki banał a juz włosy rwałem
te trzy kropki tak ukryte

w temcie pilota ikea/ZHA sie poddałem ,bo znalazłem gotowy blueprint
prosze jak by ktos potrzebował