Na czym najlepiej postawić HA?

Masz rację, na szybko pisałem. Chodziło mi o Fujitsu.

Osobiście mam zainstalowany na HP EliteDesk 800 G3 - dokładna wersja:
Komputer HP 800 G3 i5 7.gen 8GB 240SSD
postawiony pierwotnie Proxmox + HA OS a aktualnie Windows10 + VirtualBox i nie widzę różnicy w działaniu :slight_smile:

osobiście bardzo polecam, są tam porty USB 3.1 i działają bez problemu z Zigbee a dokładne Conbee2.

A to problemy (jeśli są z konkretnie tym modelem, o którym myślisz) były opisywane nawet tu na forum.

Ale właśnie chciałem dodać, że widziałem m.in. jakieś modele Lenovo, które dają nadzieję na bezproblemową pracę (w 14 dni na ustawowy zwrot się chyba uwiniesz z testem, ja nie mam już budżetu na dalszą zabawę w testy).

Mam też jeden swój dość ciekawy typ sprzętu (choć moim zdaniem najlepiej się sprawdzi na instalację natywną/bare metal tj. HAOS-generic x86-64), ale nie wiem jak by się sprawdził jako baza pod proxmoxa, bo ma wbudowany eMMC - w instalacji natywnej tam po prostu będzie system, a na dodatkowym ssd dane. Jeśli jesteś ciekaw pisz na PW (bo jest stosunkowo słabo dostępny, a nie chcę robić na forum reklamy jedynej firmie która ma go w ofercie).

Jakie są konkretne problemy z Fujitsu Q920?
Działa u mnie od 4 m-c i bez problemu, HA pod Dokerem na Debianie.
Jeżeli ma się 8Gb to radzę wyłączyć SWAP.
Jest duży zapas mocy. Można procować równolegle n.p. Visual Studio Code z Platform IO i śmiga bez problemu.

O ile mnie pamięć nie myli problemy dotyczyły instalacji HAOS-generic (a konkretniej głównie BIOSa, wsparcia EFI i problemów z bootloaderem), więc raczej nie mają nic wspólnego z twoją metodą instalacji.

Cześć
Panowie mam taki problem podczas instalacji, a raczej próby instalacji proxmoxa.

Jest zainstalowany windows 10
Zrobiłem aktualizacje biosa.
wgrałem na pendriva obraz najnowszego proxmoxa
Podczas odpalania boota na t630 wyskakuje mi okienko biosa z błędem “invalid signature detected”- secure boot violation invalid signature detected check secure boot policy in setup - YouTube
w biosie wyszukuje secure boot i zmieniam na Disable

i nieststy wyskakuje mi okienko z błędem:

" Zmiana trybu rozruchu systemu operacyjnego (021)

Ten komunikat oznacza, że w systemie BIOS został wyłączony tryb bezpiecznego rozruchu. Jeśli nie dokonano tej zmiany, może to oznaczać, że wystąpił problem z zabezpieczeniami zewnętrznymi (próba hakowania). Jeżeli zmiany nie zostały zainicjowane przez Ciebie, naciśnij klawisz Esc, aby włączyć tryb bezpiecznego rozruchu. Jeżeli problem nie ustąpił, skontaktuj się z działem pomocy technicznej IT lub pomocą techniczną HP."

Nieststy wracaja ustawienia i ponownie nie moge nic zrobic.

pytanie w jai sposob moge to ominac aby wgl ruszyc z instalacja proxmoxa ?

pozdr.

  1. Problem nr 1:

pozbądź się go

  1. Usuń wpisy UEFI dotyczące tego Windowsa (i generalnie dysku, który w nim miałeś dotychczas)

  2. Piszesz o HP T630 a na filmiku pokazujesz jakiegoś Asusa (jeśli to nie twój filmik, to zrób foty przynajmniej z tych zakątków BIOSa, które widać w tym Asusie)