Nabucasa logowanie

Witam, mam problemy z pierwszym zalogowaniem do HA po restartach.
Od początku, mam net światłowód, router ubiquiti USG, i HA stoi na T620 w dokerze. wszystko działa jak na razie bez problemu. Do niedawna korzystałem z duckdns, postanowiłem wspierać ten projekt więc przeszedłem na nabucasa. Na razie korzystam z darmowego miesiąca próbnego. Odinstalowałem wszystko jak mi się wydaje co było do duckdns, i mam mały problem. Po resecie HA aby móc wejść na HA czy to przez sieć lokalną w domu czy z zewnątrz muszę to zrobić przez stronę nabcasa. Trochę to irytujące. Nie wiem gdzie szukać problemu. Sądzę że może coś niepotrzebnie wywaliłem albo czegoś nie włączyłem. Po pierwszym wejściu przez stronę nabu wszystko śmiga i w sieci lokalnej i poza nią. Pytałem na grupie FB ale jakoś nie bardzo się dowiedziałem co zrobić. Jedna z propozycji to kontakt z supportem, lecz mój angielski nie pozwoli na tak szczegółowe omówienie problemu. Wszystko inne działa jak potrzeba, na razie. Chętnie odpowiem na bardziej szczegółowe pytania bo nie wiem też jakich informacji potrzeba, nie wiem od czego zacząć?

w ustawieniach ogólnych uzupełnij publiczny adres URL oraz lokalny adres URL powinno pomóc

czyli w publicznym podaję link z nabucasa - https://7hiofn97tf0vbgp1xxxxxxxxxxxxctr.ui.nabu.casa

EDIT: niestety, po wpisaniu w ustawieniach ogólnych dalej problem z pierwszym zalogowaniam po restarcie, ale tylko z zewnątrz. Logowanie w sieci domowej działa bez zarzutu

Pisałeś, że miałeś wcześniej ducksdns, wykasowałeś wpisy z configuration.yaml dotyczące duck oraz przekierowania w routerze?

Tak. usunąłem integracje jak i wpisy w config.yaml
mam wrażenie że usunąłem za dużo :wink:
usunąłem też wpisy letsencrypt. wklejam foto

co mam teraz w config.yaml

Mam również wyłączone przekierowanie portów których używałem z duckdns

Okno logowania
W linii “Publiczny adres URL” wpisałeś adres nabucasa a w lokalnym adres HA z portem 8123?

dokładnie tak

Spróbuj jeszcze lokalny z HTTPS://

Już próbowałem, nic nie wnosi.

A kwestia jakiś blokerów reklam tj. pihole, AdGuard - sprawdzałeś nie blokują Ci przypadkiem adresu nabucasa?

Nie używam żadnych blokerów. Zakładając że nawet coś blokuje to czemu tylko raz. Problem występuje tylko raz po restarcie HA. Robię restart HA i

  1. wchodząc z sieci lokalnej czy to PC czy telefon wszystko gra, czyli wchodząc przez http:// 192.168.2.147:8123 - tu nie ma problemu - jak w ustawieniach ogólnych HA zmienię na https jak zasugerował pawelwaz to nie da się wejść
  2. próbuję wejść przez link z nabu - wyskakuje błąd połaczenia i wyświetla się to co na zdjęciu i muszę wejść przez klik w zaznaczone na czerwono miejsce. Potem tam się loguję i daje połącz zdalnie i następuje połączenie. Po tym wejściu przez stronę nabu nie mam już problemu z wejsciem do HA z użyciem linku, czy tel czy komputer działa jak potrzeba … do kolejnego restart.
    Jeśli coś blokuje adres nabu to czemu tylko raz, czemu nie blokuje po pierwszym logowaniu?!

Aktywowałeś dostęp zdalny w nabucasa?
nabucasa

Hmmm, nie wiem gdzie schować głowę

nawet już zacząłem pisać że przecież to oczywista oczywistość, ale mówię dla świętego spokoju zerknę i … nie zaznaczone.
Kurde od dwóch dni walczę z tym, przekopuje net a tu podstawowa sprawa.
dziękuję i aż wstyd
wszystko działa jak powinno
Winny jestem Browara, prosze adres priv i wysyłam :wink:

Nie ma za co, od tego jest to forum.

1 polubienie