Nadajnik impulsów NI-3 , Metrix G4

Wiem, że pytanie nie do końca tyczy się HA, ale czy miał ktoś problemy z nadajnikiem impulsów w gazomierzu metrix G4 ? Gazownia przyjechała i zamontowała nadajnik impulsów ni-3, ale na końcówce przewodu (zielony-brązowy) brak reakcji na pobór gazu. Podłączyłem multimetr i przy ruchu licznika w kontaktronie zwarcia brak tak jakby magnes z licznika nie sięgał. Na stole jak magnesem ruszałem to działało. Jakieś pomysły ?

Tylko że ten impuls pojawi Ci się tylko w momencie przejścia pełnego obrotu…
musisz sobie wyobrazić kółko gdzie na jednym kawałku jest magnes i pojawi się na chwilkę jako impuls… z reguły 1 impuls = 0.001m … ale to zależy od licznika…
więc normalne że nie masz “zwarcia” na przewodach… musiałbyś mieć podłączony multimetr i czekać … ale jeżeli zużywasz mało gazu w danym momencie może to być dość długo :slight_smile:

Gazowe trochę częściej np taki jak w temacie G4 to imp/ 0,01m3

Impuls u mnie jest co około 2minuty. Czekałem nawet dłużej. Na drugiej czerwonej cyfrze jest magnes wbudowany. Chyba nie ma możliwości aby Panowie coś źle zamontowali.
Brakło mi pomysłów a nie chce ich znowu ciągnąć. Wyjścia chyba nie będzie.

a co masz podłączone do tego NI-3 ? jak odczytujesz te impulsy ?

Na razie wemos i barierę iskrobezpieczna. Ale nawet jak odłączę wszystko i podłączę bezpośrednio miernik to nie pokazuje zwarcia przy obrocie licznika. Tylko ja magnesem machałem szybciej może tutaj czas 2 minuty między odczytami jest za długi, ale wydaje mi się że miernik powinien piknąć

Niektóre mierniki nie potrafią odczytać bardzo krótkich impulsów.