Nadchodzi HA core 2022.5.0 - bójcie się :P

Niby nic nie zapowiada tej porażki, ale od paru dni żegnam się lewą nogą przez prawe ucho (jeśli pamiętacie poprzednią przebudowę menu).

Menu wygląda niby podobnie, ale mimo tego, że próbuję to używać od pierwszej bety nadal mi witki opadają (interfejs ma być niby przyjazny na smartfonach, ale wciąż nie mogę zrozumieć po kiego grzyba, skoro są aplikacje)
Konfiguracja:

System: (co się naszukałem gdzie zrestartować Core, to moje :stuck_out_tongue: siła przyzwyczajenia działała)

Dużo się zmienia, trzeba czytać opisy pod ikonkami aby znaleźć to co kiedyś klikało się z oczami szeroko zamkniętymi

Jesteś lepszy od Chuck Norris bo on lewy sierpowy zadaje prawą ręką .

W trzeciej becie przywrócili dawną funkcjonalność menu Supervisora (tzn. jeśli sobie ktoś wyciągnie skrót do [HA]/hassio/system co zrobiłem przy okazji poprzedniej aktualizacji likwidującej menu supervisora), bo był zupełnie bez funkcji tylko pooglądać można było, teraz jest już łatwiej (ale podejrzewam, że to prowizoryczna łata).
Dotąd możliwość restartu core była w 2 miejscach, a po poprawkach jest w 3 (w tym 2 dawnych aczkolwiek jednak lokacja Kontroli serwera jest przeniesiona do Narzędzi developerskich i się nazywa teraz Konfiguracja YAML - tego też szukałem ze 2 dni :stuck_out_tongue: bo nowością jest ulepszona wyszukiwarka, ale jeśli się nie zna nazwy tego czego się szuka, bo jest to inna nazwa…).

te aktualizacje nie wnoszą nic oprócz wiekszej ilosci klikania bez potrzeby

Jedyna niespodzianka to niepoprawne odczyty termostatów Tuya (wifi)

Tuya - HA
Lub
Tuya - SmartThings - HA
ScreenShot_20220501094521
Do okresu grzewczego Tuya na pewno poprawi :grin:

W związku z wprowadzeniem przepakowania bazy danych w drugą niedzielę miesiąca, sugeruję zrobić pełny backup przed aktualizacją do 2022.5.0 (no i mam nadzieję, że ta aktualizacja nie pojawi się wcześniej niż 9 maja (by dać czas na przygotowanie tym którzy używają HA na krytycznie małych dyskach czy kartach SD/TF).

Zainstalowałem po uprzednim zrobieniu pełnego backupu :slight_smile: na chwilę obecną (chyba) wszystko działa po staremu - nic się nie wykrzaczyło.

1 polubienie

Najbliższa druga niedziela miesiąca jest 8 maja.
Dotychczasowe zmiany w bazach danych były bezpośrednio powiązane z dużymi aktualizacjami, ale tym razem baza ma zostać w całości przepakowana (od najbliższego weekendu raz na miesiąc ma być dokonywana pełna konsolidacja danych).

Ktoś wie gdzie się podział przycisk sprawdzenia poprawności konfiguracji ?

przeniesione do developer tools

2 polubienia

Nie wpadłbym na to. Dzięki.