Najnowsza wersja supervisor-2021.10.6

Czy to cos u mnie nie tak? :

Aktualizacja nie powiodła się

Update of Supervisor failed: Can’t install ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-supervisor:2021.10.6: 500 Server Error for http+docker://localhost/v1.41/images/create?tag=2021.10.6&fromImage=ghcr.io%2Fhome-assistant%2Famd64-hassio-supervisor: Internal Server Error (“Get “https://ghcr.io/v2/”: dial tcp: lookup ghcr.io: no such host”)

no such host - nie m takiego hosta ghcr.io czyli problem z DNSem, z rozwiązaniem nazwy hosta. Sprawdź ustawienia DNSa na maszynie, czasami mogą to być chwilowe problemy, spróbuj później bo jak klikniesz w link https://ghcr.io/v2/ powinna otworzyć się strona.

Mam ten problem od samego początku pojawienia sie tej aktualizacji. Resetowałem serwer HA. sprawdzam kilka razy dziennie. Klikajac w link https://ghcr.io/v2/ pokazuje sie napis {“errors”:[{“code”:“UNAUTHORIZED”,“message”:“authentication required”}]}

Ten twój pierwszy link prowadzi do
https://github.com/home-assistant/supervisor/pkgs/container/amd64-hassio-supervisor
tylko trzeba go wpisać bez średnika (to githubowy “skracacz i przekierowywacz” linków):
http://ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-supervisor:2021.10.6

błąd 500 zwykle oznacza wewnętrzne problemy serwera (tu github’a), ale reszta wskazuje na twój problem z DNS (jeśli mnie pamięć nie myli już nie pierwszy raz).

pierwszy raz mam problem z aktualizacja. Prędzej nie było problemów. Serwer działa bezproblemowo nawet po za domem mam do niego bezproblemowy dostęp.

To musiałem pomylić autora postów, ale ktoś już miał podobny problem - szukaj frazy: dns