Napęd rolet Zigbee Aquara RSD-M01

Kupiłem Silnik do rolet AQARA RSD-M01 tak jak pisałem - i działa ok.
Ale nie ma końca - podpięte mam to pod koordynator Grzegorza - czy ktoś wie jak mu pokazać koniec i początek okna?

OFF TOPIC - to nie jest rozwiązanie problemu.

Nie wiem co to jest “koordynator Grzegorza” - w ciemno zgaduję, że może chodzi o “Egony Stick V4” (uwaga ma 2 różne sprzętowo wersje), więc gdy będziesz kiedyś o tym pisał to nazwij tak aby ktokolwiek mógł zrozumieć o jakim sprzęcie mówisz.

Ale zasadniczo to nie ma wiele do rzeczy (jeśli tylko masz w nim współczesne firmware), ważniejsze jest z której integracji korzystasz Z2M czy ZHA.

Oprócz tego próbowałem znaleźć ten sprzęt do rolet w bazie Blakkadera, ale na podstawie tego co napisałeś nie udało mi się

PS zaglądałeś na oficjalne forum HA?

Z dużym prawdopodobieństwem to Xiaomi ZNJLBL01LM control via MQTT | Zigbee2MQTT.

Też tak podejrzewam, powiązania jednak nie widzę.
Ktoś kto ma sprzęt w ręce ma z pewnością łątwiej.

Tak Panowie to to. Ogólnie w HA mi to działa tylko nie mam poczatku i końca okna. Kreci się bez końca.

Nie wiem czy musze dokupić takie coś Aqara HUB E1 Gateway HomeKit Mi Home WERSJA EU i może wtedy da rade to ustawić tylko czy jak wyłącze to czy będzie pamiętał te ustawienia?

A zrobiłeś kalibrację?
Nie mam tego sprzętu, a Ty masz, czytałeś instrukcję?

Cycki opadają, w pudełku jest instrukcja ale niech będzie chyba pamiętam.

  • reset - dwa guziole razem na 3s.
  • góra - ustalasz górną pozycję i klikasz szybko strzałkę w górę 5x
  • dół - analogicznie strzałka w dół
1 polubienie

@graffy masz całkowitą rację, jest i instrukcja i jest dokładnie to co napisałeś.
Problem mój wynika z tego, że obojętne co bym kupił to nigdy ale to nigdy nie biore instrukcji.
Pewnie bym to tym razem zrobił ale na swoją obrone dodam, iż pudełko pozostało w domu a silniczek pojechał ze mną do pracy. Fakt mogłem troszke grzebnąć w sieci ale jakoś uwielbiam te forum i …
Działa wyśmienicie. Teraz tylko jakoś muszę rozwiązać sterowanie procentowe - np rano coby słoneczko w ryja mi nie świeciło to żeby podniosły się ale tylko 30 proc.