Nasłuch komunikacji w rs485

Witam
Usiłuje odczytać dane z inwerterów fotowoltaicznych. Modbus jest dość dziwnie zbudowany bo informacje są wysyłane po sieci w trzech ramkach w róznych odstępach czasu i każda ramka zawiera inne dane. W programie TCPViewer jestem w stanie odbierać te dane i to samo chiał bym robic w nod-red. Której funkcji musiał bym użyć do nasłuchu?

Jeśli używasz konwertera rs485<>lan (wifi) to noda tcp in.
W przypadku konwertera rs485<>usb nod serial in

Jaką komunikację usiłujesz podsłuchać - pomiędzy falownikiem a czym?

… czemu dziwnie? Wysyła to o co (i kiedy) pyta master - jak to modbus :wink:

Nie no wiem jak mod-bus działa ale w tym przypadku ramki są rozgloszeniowe.
Falownik wysyła trzy ramki co 30s, 60s i 300s ( nie pamiętam do końca czy to są poprawne wartości)w każdej ramce są zawarte inne informacje. Więc on nie działa na zapytanie tylko sam wysyła. Każda ramka ma taki sam początek teraz nie pamiętam ale. Chyba 7E7E potem jest funkcja 0x01, 0x03, 0x06 każda z nich oznacza co innego. Tak z grubsza… To co 30s wartości aktualne, co 60s wartości chwilowe plus dodatkowe informacje i potem chyba stany, awarie.
Używam konwertera lan->rs485. Aktualnie podsłuchuje ramki programem TCP Viewer . I usiłuje rozszyfrować co on tam wysyła. Bo instrukcja jest po chińsku jeszcze bo falownik to FOX nowy model S2. I chyba tego jeszcze nikt nie robił.

Ok … tylko niepotrzebnie użyłeś słowo “modbus” w odniesieniu do rs485 - to nie jest tożsame.