NGNX - problem z konfiguracją

Korzystam z połączenia przez zewnętrzne IP i duckdns.org. Postanowiłem zainstalować addon NGNX by mieć dostęp w lokalnej sieci po IP w aplikacji na Androidzie.
W konfiguracji dodałem tylko adres do mojej domeny w duckdns.org reszta została bez zmian. Usunąłem wpis http w configuration.yaml. Usunąłem adresy w ustawieniach ogólnych HA. Przekierowałem port TCP 443 na adres mojej instalacji HA.
W konsekwencji w sieci lokalnej łącze się przez http:// lokalny adres IP:8123 oraz przez https://domena.duckdns.org. Jednak gdy w telefonie przejadę na sieć komórkową (LTE), to połączenie jest niemożliwe. Próbowałem na wiele sposobów: z http, z https, z 8123 i bez. Jest tak i w aplikacji i przeglądarce.
Ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje? Przyczyna może być po stronie operatora?

Korzystałeś, wszystko działało (na komórce po LTE) i postanowiłeś zainstalować add-on Nginx Proxy Manager żeby “mieć dostęp w lokalnej sieci po IP w aplikacji na Androidzie”? Sorry ale to ze sobą nie ma nic wspólnego, mam wrażenie, że nie wiesz po co jest dokładnie ten dodatek i namieszałeś.

Pewnie dlatego nie działa

Zainstalowałem dodatek by móc korzystać z lokalnego IP bez protokołu https…
Edit:
Próbowałem wiele kombinacji i wydaje mi się że z wypisanymi adresami też nie działalo. Dziś sprawdzę jeszcze raz na spokojnie. Myślisz, że powinny być wpisane?

W jednym z postów tego tematu opisałem konfigurację tego dodatku

1 Like

Dzięki za poradnik, ale u mnie nic to nie zmieniło. Czy AdGuard zainstalowany jako Addon może mieć na to wpływ? Czy jeśli jestem w stanie łączyć się zdalnie przy otwartym porcie 8123 przez duckdns, to mogę założyć, że po stronie dostawcy nie jest nic blokowane?

Wiem że po czasie ale odpowiem że Aduard i NGIX na jednej maszynie się gryzą o port 443 niestety.
Więc tu jest wybór albo NGIX albo Adguard albo instalcja Adguarda na routerze ( jeśli się da ) lub na osobnej maszynie ( to się da ).

Ja mam to i to i śmiga :upside_down_face: AdGuard śmiga na porcie 53.