Nie mogę przywrócić backupu HA

Mam RPi4+SSD. Instalowałem Debiana11 i w dockerze HA. Robiłem to nie raz i po przywróceniu backupu z Google Backup wszystko było ok. Jednak od kilku dni po awarii, nie moge przywrócić backupu. Robię czystą instalację Debian+Docek+HA i po wcisnieciu restore system już nie wstaje. Próbowałem dla testu przywrócić tez system na HasOS i tak samo, po restore juz nie wstaje. Gdzie może byc problem. Jak przywrócić backup?

Spróbuj w ten sposób że pobierz plik backupu , wrzuć poprzez Sambe i wtedy daj Restore.

Ja pobieram, wtyczką Google Backup do systemu. Ma to znaczenie w jaki sposób pobiorę?

Na to pytanie Ci nie odpowiem. Jak odtwarzałem to wrzucałem plik lokalnie a przechodziłem z kopii z PROXMOXA na HAOS.

Nie ma znaczenia, natomiast “słyszałem”, że czasem pomaga odtworzenie backupu na etapie onboardingu (wtedy gdy jest możliwość utworzenia użytkownika przy pierwszym starcie).

Ale w jaki sposób skoro nie można wejść w HA i nie ma Google backup?

Na etapie onboardingu = nie potrzebujesz addona google backup - plik musisz posiadać lokalnie na komputerze, z którego przeglądarki widzisz interfejs GUI (ale możesz go przecież pobrać z gdrive).

Analogicznie do tego, tylko zaczynasz od punktu 6.

Też nie pomogło. Nie wstał. Na szczęście udało mi się przywrócić kopie całego dysku. Jedynie co nie działa to conbee2. Chyba padło. Nie wykrywa go nawet komputer.

Pomijając kwestię Conbee, wygląda na to, że wybrałeś pechowy moment na przywracanie backupu (nie wszystko działało poprawnie co niewątpliwie było związane z niedawnymi zmianami)

Już udało mi się przywrócić. Ale niestety zigbee poległo. Niby z2m jest uruchomione ale wiecznie albo kominukat interface 502 bad gateway. A jak już wejdzie żadne urządzenie nie reaguje.