Nie usuwa historii

Witam nie kasuje historii czy potrzebuje jeszcze wpisu auto_purge ?

recorder:
  db_url: mysql://homeassistant:oliw8@core-mariadb/homeassistant?charset=utf8mb4
  purge_keep_days: 160
  include:
    entity_globs:
      - sensor.*_temperatura
      - sensor.*_wilgotnosc
      - sensor.zamrazarka_power
      - sensor.tasmota_ds18b20_2_temperature
      - sensor.garaz_temperature
      - sensor.tasmota_ds18b20_1_temperature
      - sensor.roczny_licznik_kotlownia
      - sensor.dom_energy
      - sensor.zmywarka_power
      - sensor.roczny_licznik_kotlownia_cost
      - sensor.pc_energy
      - sensor.pc_power

Z dokumentacji - domyślne parametr właczony:

auto_purge boolean (Optional, default: true)

Automatically purge the database every night at 04:12 local time. Purging keeps the database from growing indefinitely, which takes up disk space and can make Home Assistant slow. If you disable auto_purge it is recommended that you create an automation to call the recorder.purge periodically.

Na podstawie czego to stwierdziłeś?

Miałem historię utworzoną na 160dni od września i nadal nie usunęło

Na podstawie takich potocznych stwierdzeń trudno coś sprawdzać, weryfikować, debugować zdalnie :wink:

Ale wysłałem wpis recorder mógłbyś pokazać jak u siebie masz zrobione?
Dodałem również auto_purge:
Zapomniałem baza danych MariaDB z dodatku home assistant

OK, dlatego pytał na podstawie czego stwierdziłeś “nie kasuje historii”, nie przedstawiłeś niczego technicznego, żadnego przykładu.

Ponieważ miałem ustawione purge_keep_days 160 a od września tamtego roku minęło już więcej dni niż 160. A historia encji nadal jest wyswietlana

To zaczynamy zabawę w 100 pytań :slight_smile: , a jaka to historia encji?

Znalazłem chyba odpowiedź historia się usuwa ale pozostają statystyki długoterminowe prawda

Czy wymieniona przez Ciebie encja “łapie” się na jeden z ponizszych filtrów:
- sensor.*_temperatura
- sensor.*_wilgotnosc
- sensor.zamrazarka_power
- sensor.tasmota_ds18b20_2_temperature
- sensor.garaz_temperature
- sensor.tasmota_ds18b20_1_temperature
- sensor.roczny_licznik_kotlownia
- sensor.dom_energy
- sensor.zmywarka_power
- sensor.roczny_licznik_kotlownia_cost
- sensor.pc_energy
- sensor.pc_power

Tak właśnie widzę powinno być.*.temperature jednak jest dobrze bo mam tak sensor.salon_temperatura

A tutaj jeszcze sensor

Sorry ale ja tego nie widzę w przedstawionych przez Ciebie informacjach.

Tutaj jest - sensor.*_temperatura
Nazwa zastąpiona przez * aby obejmowała wszystkie sensory które są dalej z rozszerzeniem “.temperatura”

Chociaż sprawdziłem historię sensora dom_energy i właśnie historii nie ma.Moze był jakiś breaking change że trzeba jednak podawać całe nazwy encji

Nie trzeba, odsyłam po przykłady z gwiazdką do dokumentacji Recorder - Home Assistant.

Czyli gwiazdkę dobrze.mam utworzoną.A jeszcze dla jasności bo już się pogubiłem mają być nazwy encji orginalne czy friendly name w configu ?
I czym są te statystyki długoterminowe ponieważ one są widoczne a przeanalizowałem że historia się skasowała.Ale zostały te statystyki długoterminowe

Znalazłem czyli można ustawić recorder na 7 dni a statystyki długoterminowe zachowują się dłużej ? Znalazłem na forum czytam ale.nadal.nie pojmuję znalazłem nawet wydanie z 2021r co szopem wysłał ale nie ogarniam

@oomichalekoo może to wyjaśni temat Long- and short-term statistics | Home Assistant Data Science Portal.