Niechciana automatyczna aktualizacja Supervisora

Jest szansa aby Supervisor aktualizował się z tzw. palca ( ręcznie) ?, tak jak inne komponenty HA.
W chwili obecnej robi aktualizacje bez mojej wiedzy (automatycznie). Niezależne jest to ode mnie. Zauważyłem, że aktualizacja pojawia się w dzień a rano już jest zainstalowana.
Gdzieś czytałem, że użytkownik na to nie ma wpływu, jest to jedyny komponent HA, który aktualizuje się bez wiedzy użytkownika.

ha supervisor options --auto-update=false

Jest tylko jedna kwestia - Supervisor aktualizuje się automatycznie ze względu na to że jest on w pewnym sensie kanałem wprowadzania łatek krytycznych.

BTW mając nieaktualnego Supervisora nie zaktualizujesz w zasadzie niczego

Powrót do przednich ustawień ?

ha supervisor options --auto-update=true

Jeżeli będzie false, powiadomienia o aktualizacji będę przychodzić ?

  1. tak

  2. Sprawdź, bo się mogło to zmienić.

Moim zdaniem tak, ale u siebie nie blokuję aktualizacji Supervisora, bo blokowanie aktualizacji wszystkiego przez jego stare wersje jest bardziej wkurzające niż jakikolwiek zysk z nieaktualizowania (mimo, że na instalacji testowej raz musiałem naprawiać Supervisora), w dodatku całkiem niedawno była aktualizacja krytyczna.
Trochę nie po polsku wyszło, ale chyba da się zrozumieć co mam na myśli :stuck_out_tongue_winking_eye:

PS A teraz powinienem wywalić ten wątek do kosza, bo świeżych użytkowników HA czasem palce świerzbią, a potem: “ło matko nie działają mi aktualizacje” :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wszystko jasne i klarowne :+1:
Chcę to wykorzystać w ten sposób, że po pojawieniu się aktualizacji Supervisora, najpierw zaktualizuję go na wersji testowej i jak będzie wszystko OK, to wówczas puszczę aktualizację na maszynie głównej.
Ale jeszcze przemyślę temat, bo jak piszesz wcześniej, będą zablokowane wszelkie inne aktualizacje. Czy dotyczy to komponentów HA i HACS ?

Edit;

Już doczytałem, nic nie będzie aktualizowane, brak możliwości instalowania nowych dodatków ani dodawania nowych repozytoriów.

Na maszynie testowej możesz zaktualizować Supervisora natychmiast, gdy tyko się pojawi “z palca” (a jeśli jesteś na niej w kanale beta, to ta aktualizacja pojawi się prawdopodobnie zwykle kilka dni wcześniej, no chyba, że zawiera łatkę krytyczną, to wtedy deploy jest od razu wszędzie), efekty zwalonego Supervisora widać natychmiast, więc na instalacji produkcyjnej zdążysz ją wyłączyć (tj. zablokować instalację).

PS Jeśli masz nieaktualnego Supervisora (tj. “wisi” jeszcze w proponowanych aktualizacjach, to nie da się zrobić praktycznie nic - parę razy mi się zdarzyło wstrzelić w ten moment i zachodziłem w głowę czemu np. repo “nie wchodzi”).

I to będzie najlepszy sposób na ewentualnie “uwalonego” Supervisora :+1: