Nod Events State i jego pomyłki

Mam zamontowaną krańcówkę(mechaniczną) na urządzeniu. Gdy maszyna kończy prace element maszyny zamyka mi krańcówkę. No i nod Events State wyłapuje mi zmianę stanu i gdy ta następuje otrzymuje powiadomienie. Nie zmieniam stanu krancówki (jest cały czas w tym samym położeniu od zakończenia pracy) a nod wyłapuje 1 sekundową zmianę stanu co skutkuje ponownym przesłaniem powiadomienia. Jak to możliwe że nod wyłapuje coś co nie ma miejsc ponieważ jest to mechaniczna krańcówka i nie zmienia swojego stanu.

kwestia samego połączenia - krańcówka do czegoś jest podłączona… no i co dalej, jaka sieć? jak bezprzewodowo to zerwanie połączenia może powodowac połączenia - miałem tak u siebie, trzeba by sprawdzić czy zmienia stan z ON na OFF i ponownie na ON czy przypadkiem tam niema unavailable:)
u mnie czujnik indukcyjny minimalnie migał przy zmianie stanu co powodowało wielokrotne uruchomienie, wstawiłem LIMIT 1/3sec i problem z głowy.

Krańcówka jest podłączona do Wemosa d1 mini z softem ESP. Moduł działa po Wifi. Jest tam bardzo dobry zasięg. Sprawdziłem w HA w momencie gdy następuje ta zmiana pojawia się “encja stała się niedostępna”. Jestem początkującym w HA proszę o info jak wstawić ten limit.

doczytaj odnośnie stanów w NR - ja najczęściej mam zaznaczone jak niżej - jednak możesz dostosować do swoich potrzeb.
image

możesz też swoją zmienną potraktować sensor-template i zrobić aby olewał stan niedostępny - wtedy encja gdy zmieni status na niedostępny będzie trzymać poprzedni stan

Spróbuj użyć nod RBE https://flows.nodered.org/node/node-red-node-rbe
Przykłady: https://techexplorations.com/guides/esp32/node-red-esp32-project/node-red-rbe/
Screenshot - 20.02.2022 , 05_03_57
Węzeł blokuje się dopóki wartość przychodząca się nie zmieni - tryb RBE

Screenshot - 20.02.2022 , 05_06_43