Nod filtrujący w zależności od dnia tygodnia

Podpowie ktoś który z dostępnych albo tych do zainstalowania spełni takie funkcje?

Chcę go wykorzystać w ogrzewaniu, w zależności jaki dzień tygodnia mamy to sobie ustawiam czy będzie działało czy nie.

Z góry dzięki za podpowiedź.

node-red-contrib-light-scheduler
Tylko musisz go doinstalować.

2 polubienia

Dzięki zainstalowałem, ale z tego co widzę nod ma tylko jedno wyjście i ono wypuszcza ON i OFF, a w zasadzie tylko ON, wedle harmonogramu. I tu jest chyba problem bo chcę ustawić ogrzewanie tak żeby w konkretnych godzinach grzało mi pomieszczenie klimatyzacją a w innych konkretnych godzinach, załączało ogrzewanie podłogowe. Nie bardzo wiem jak to tutaj ogarnąć ?

Edit: Chyba, że zrobić dwa takie, w jednym ustawić dni i godziny w których ma grzać klimatyzacja, a w drugim to samo tylko do podłogówki. Oczywiście godziny nie będą się nachodziły. Będzie tak działało ?

Edit2: Ok jest też LS Filter, nod który zainstalował się z tym wyżej i tam są dwa wyjścia :wink:

ale w każdy dzień ma robić to samo czy w zależności od dnia są inne godziny

Od poniedziałku do piątku w godzinach 6-22 ma grzać klimatyzator, od poniedziałku do piątku w godzinach 22-6 ma grzać podłogówka. A w weekendy cały dzień podłogówka.

Ale już to chyba ogarnąłem :wink:

Ok dokładnie, powodzenia

Dzięki bardzo za podpowiedź :wink:

hejka, udostepnisz ten proces? diabeł zazwyczaj tkwi w szczegółach a wygląda ciekawie

Nie ma problemu, tylko powiedz jak to zrobić żeby było dobrze ? :wink:

Może będzie ok.
flows (1).json (5,5 KB)

@emanuel dzieks, jest ok

Cześć, a jest może taki Nod, który wskazuje czy dzień jest pracujący? Też potrzebuję do ogrzewania i jak mamy święto w środę to chcę, żeby grzało jak w sobotę i niedziele. Jeżeli nie ma to może jakiś dodatek w HA i wykorzystam go w Node redzie?

Nigdy nie korzystałem, ale w HACS jest np takie coś

a jeśli przypadkiem korzystasz z tego

to listę świąt można podebrać z atrybutów encji

Elegancko.
Tu też znalazłem to co podałeś wyżej ale bezpośrednio w Node_redzie, tylko jak to zainstalować? Mam Node reda w kontenerze na Synology. Z pozycji Node-Reda nie ma takiego noda do instalacji.

Użyj tego dodatku.

  - platform: workday
    country: PL
    name: Dzień roboczy

image

2 polubienia

Ja na podstawie właśnie Worday stworzyłem swój własny ToD pod HA. Pokazuje porę dnia zależną od tego czy dzień w tygodniu czy weekend (lub świeto) i to mam podpięte pod automatyzację do ogrzewania. Co prawda jeszcze nad tym pracuję, ale kod już jest tu na forum.

1 polubienie

O to mi właśnie chodziło. Wielkie dzięki