Node inject- pytanie laika

Dzień dobry wszystkim. Jako że jest mój to pierwszy post na tym forum więc wypadało by się przedstawić🙂. Mam na imię Tomek, z Home Asystentem zetknąłem się jakieś dwa miesiące temu. Postawiłem go w dockerze na cieniasie od HP. I z uwagi na przejrzystość konfiguracji postanowiłem używać node-reda. Generalnie jestem zachwycony tym systemem, ale jak to Świeżak borykam się z banalnie śmiesznymi problemami. Chodzi mi mianowicie o to, by w node-redzie odczytywać wartość encji w określonych godzinach. Myślałem że połączę Noda inject z nodem current State i będę mógł na przykład na podstawie wartości encji czujki ruchu w godzinach od 20:00 do 22:00 włączać światło stanem tej encji. Problem jest taki że w modzie inject jest interwał min. co minutę. A mi zależy, by w godzinach od godziny 20:00 na przykład do 22:00 sprawdzał wartość encĵi czujki ruchu na bieżąco, a nie co minutę, a w pozistałe godziny nie. Mam skonfigurowane warunki zależne od ilości oświetlenia i włączaniem światła i zasłanianie rolet w zależności od wschodów i zachodów słońca, ale te zależności chodzą na nudzie state_changed i działają przez całą dobę. Pewnie to banalne i śmieszne pytanie ale W myśl zasady że nie ma głupich pytań, proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam. Tomek

klikasz w tym nodzie strzałeczkę przy repeat rozwija się lista i ustawiasz konfigurację jak ci pasuje :slight_smile:

Widzę że za dużo napisałem, bo chyba nie doczytałeś do końca… klikam strzałeczkę i chciałbym ustawić żeby na bieżąco odczytywał w godzinach od 20:00 do 22:00 stan encji bez interwału co minutę, cały czas…Jak to wyklikać?

Użyj noda eventstate jak wyzwalacz (zamiast inject) i zdarzenie przepuść przez timerange ( doinstalować)
time

1 polubienie

Wielkie dzięki. Pzepraszam, że pytam , ale jak się doinstalowuje nody?

Prawy górny róg → “hamburger” → menage pallete → install wpisujesz jakiego noda chcesz doinstalować i install.

Dziękuję bardzo. Łatwiej niż myślałem