Node-red aktywacja/deaktywacja flow modem z innego flow

Witam wszystkich.

Powoli migruje swoje wyklikane automatyzację z HA do Node-Red.

Jedną z tych automatyzacji uruchamiałem ręcznie, tylko w razie potrzeby przełącznikiem na dashboardzie lub klawiszem fizycznym sonoff.

Teraz chce ją przenieść do NR ale nie wiem jak.
Czy jest możliwość aktywowania i dezaktywowana flow przy pomocy noda lub funkcji z innego flow?

Poszukuję inspiracji a nie gotowego rozwiązania, chociaż może się zdarzyć że padnie tutaj sporo laickich pytań z mojej strony, ale wybaczcie, wciąż się uczę.

dziękuję i pozdrawiam
Damian

A co dokładnie chcesz zrobić?

Czy przypadkiem nie chodzi Ci o coś takiego, że:
robisz pomocnika - przycisk
i dalej w NR jesli On to …
?

Mam alarm wyzwalany otwarciem drzwi który zapala światła i wysyła powiadomienia na tel.

Ale nie chcę aby był aktywny cały czas a jedynie w razie potrzeby.

Pomocnik? no to coś nowego co muszę zgłębić. Nie korzystałem z tego do tej pory.
Mógłbyś w 2 zdaniach opisać co to jest?

Dokładnie coś takiego załatwi pomocnik ustawiony jako przełącznik.
Ustawienia → urządzenia oraz usługi → pomocnicy.

Wrzucasz w flow ten przełącznik i w zależności od stanu przełącznika przepuszczasz / nieprzepuszczasz proces.

Stanem przełącznika możesz sterować tak jak wspomniałeś z Dashboardu.

A czy mogę pomocnikiem sterować z innego flow w NR?

Tak, stan przełącznika można ustawić z innego flow (node ‘call service’).

Mam juz pomocnika i mogę nim sterować z przycisku jak i z innego flow.

Natomiast pojawił sie kolejny problem:

Mam dwa sygnały, jeden od pomocnika, drugi od czujnika drzwi.

Jak zrealizować prostą funkcje AND?
W sensie, chcę zapalać światło tylko wtedy gdy pomocnik jest na ON i drzwi zostaną otwarte.

Połącz szeregowo nody od stanów obu sygnałów.

[{"id":"888fc80282a6f7f1","type":"api-call-service","z":"cba1e7e1c4df99bd","name":"","server":"63455b58.5d6294","version":5,"debugenabled":false,"domain":"light","service":"turn_on","areaId":[],"deviceId":[],"entityId":["light.salon_s"],"data":"","dataType":"jsonata","mergeContext":"","mustacheAltTags":false,"outputProperties":[],"queue":"none","x":610,"y":220,"wires":[[]]},{"id":"63455b58.5d6294","type":"server","name":"Home Assistant","version":2,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true,"heartbeat":false,"heartbeatInterval":30}

Takie coś zbudowałem, działa, ale czy jest to optymalne rozwiazania?
Bo miałem wątpliwosci co do szeregowego łączenia, bo nody state nie mają wejść

flows (7).json (3,5 KB)
Zobcz sobie takie coś

No to chyba podobnie to rozwiązałem.
Jak na razie wszystko działa.

Dziękuję wszystkim za pomoc