Node red i google home

Cześć,
Czy możecie napisać jak w HA + Node-red konfigurujecie zapytanie przez głośnik “Hej google jaka temperatura na zewnątrz?”. Oczywiście po eng ;). Ale chodzi mi bardziej jak aktywować skrypt przez głośnik stworzony w Node-red ?

Pozdrawiam
Marcin

Mam zrobione tak, że większość sensorów jakie mam wpięte w HA, jednocześnie są sparowane z Google Home, są sterowane zarówno przez HA jak i komendami głosowymi przez Google Asystenta ( własne komendy głosowe konfigurujesz w Rutynach).

Dzięki za podpowiedz. Tylko u mnie w aplikacji google home nie mam rutyn. Może jakaś podpowiedz gdzie to znajdę ?

Rutyny z tego co pamiętam są dostępne jeśli ustawisz j. angielski w telefonie. Jesli chcesz wystawić coś do gh np. sensor z ha to musisz opłacać integrację ha z googlehomen za chyba 5$ miesiecznie . (Jest też darmowy sposób ale bardziej skomlikowany i wymaga publicznego IP )

u mnie działa wszystko po Polsku, przez aplikację Google Asystent

Rzeczywiście masz rację, już po polsku mi też się pojawiło.

jak potrzebna pomoc lub masz jakieś pytania to śmiało pisz, podzielę się tym co już odkryłem w aplikacji, bo zarówno ja, jak i mój znajomy napotkaliśmy różnego rodzaju błędy, gdzie trzeba było szukać rozwiązań, często bardzo prostych :slight_smile:
pozdrawiam