Node Red nie odpala Action, Invalid action format

Ponieważ nie śledzę aktualizacji trudno było mi się odnieść wcześniej do problemu.
Jednak za sprawą Moes knob i regulacja jasności - #9 przez artpc spróbuje wyjaśnić mechanizm.

Węzeł action (oraz inne) mogą działać na dwa sposoby: z parametrami wywołania wpisanymi do formularza lub parametrami przekazywanymi w wiadomości.
Drugi sposób jest po to aby dynamicznie za pomocą jednego węzła wywoływać różne akcje na różnych encjach.
Ptaszek Block input overrides jest po to aby dane z formularza były święte i aby nie dało ich się zmienić przypadkiem poprzez wiadomość.
Myślę, że to wcześniej działało było skutkiem błędu… który teraz został naprawiony :slight_smile:
Wcześniej aby była możliwość wykonania akcji zawartej w wiadomości było pozostawienie niewypełnionego pola, jeśli coś wpisane było to to ostatecznie obowiązywało.
msg.payload.action jest produktem węzła zigbee i po aktualizacji okazało się, że zawartość stała się niezgodna ze zbiorem dopuszczalnych wartości dla węzła action. Niefortunny zbieg okoliczności z nazwami.
Jak pisałem wcześniej, nie jestem w stanie odtworzyć teraz chronologii zmian.

Na 99% przyczyną była aktualizacja nodów zigbee - w efekcie czego zmieniła się ustawiene z action na complette.
Wystarczyło przywrócić… u mnie działa po “staremu” bez żadnych zmian.