Node-RED problem z godziną

Czy u was też wystepuje problem z strefą czasową w NR? Wszystkie urządzenia mają poprawną konfiguracje nawet root gdzie stoi HA, a mimo to statusy w NR u mnie są przesunięte o 2h.

Sprawdź timezone w konsoli komenda timedatectl
Dla mnie to wyglada tak

root@debian-ha:/home/artpc# timedatectl Local time: Sun 2020-09-27 01:12:45 CEST Universal time: Sat 2020-09-26 23:12:45 UTC RTC time: Sat 2020-09-26 23:12:45 Time zone: Europe/Warsaw (CEST, +0200) System clock synchronized: yes NTP service: active RTC in local TZ: no

Wszystkie parametry pokazywało tak samo jak u Ciebie, ostatecznie dziś miałem trochę czasu doczytałem w dokumentacji NR i znalazłem tam wpis dotyczący konfiguracji Time zone.

czesc jestem dość świeżym użytkownikiem NodeRed (dziś zacząłem - zero doświadczenia), nie chce zakłądać nowego tematu

Widzę że mam też problem z datą bo gdy zrobie debug z funkcji
var d = new Date()
to mam tak:
image
czyli 2h do tyłu
można to jakoś poprawić? Jak tu pracować na zmiennej czasu (chyba nie będę musiał na sztywno zawsze dodawać 2h?) Czytałem że można w pliku konfiguracyjnym zmienić timezone ale albo to już jest nieaktualne albo nie umiem podmienić bo zawsze wtedy wywala mi kontener z NodeRed (zróło: Solved / Wrong timezone in Node Red / Correct time in Hass & in docker container - #22 by flo-da-ho - Node-RED - Home Assistant Community) poza tym w innym miejscu czytałem że nie powinno sie tego robic

kiedy zrobie debug z samego noda “timestamp” to mam tak:
image

image

image

wiec dopiero trzecie klikniecie w date daje mi czas jaki mamy w PL

jak wyciągnąc zmienna czasu/daty dla naszego rejonu (w odpowiednich godzinach mamy również inne dni przeciez)