Node-red + samsung TV i możesz wszystko

@Buffeto
proszę zobacz filmik z tego posta

Node red - i możesz wszystko -jak rozróżnić użytkownika od automatunode red + użytkownicy

1 polubienie

tak po kablu i zwiekszanie sygnalu (2 siec WIFI - dziala w trybie Router, poniewaz w trybie AP nie moge używać na nim VPN’a - może to troche zagmatwane ale tak dziala ze mam forward na 2 router i z niego VPNa)

Przeszukalem port scannerem porty 2’go TV i dodalem forward dla
UExxRU7172

Port 7678 (TCP)
Port 8001 (TCP)
Port 8002 (TCP)
Port 8187 (TCP)
Port 9197 (TCP)
Port 15500 (TCP)
Port 26101 (TCP)
Port 39923 (TCP)

Dla porównania odkryte porty z 1 TV
UExxJ6240

Port 7236 (TCP)
Port 7237 (TCP)
Port 7676 (TCP)
Port 7677 (TCP)
Port 7678 (TCP)
Port 8000 (TCP)
Port 8001 (TCP)
Port 8002 (TCP)
Port 8187 (TCP)
Port 9197 (TCP)
Port 9999 (TCP)
Port 15500 (TCP)

ale nie pomogło :confused:
HA jako supervised (docker), przy skonfigurowanym UExxJ6240
image
lub tak
image

Probowalem dodac tez przez integracje Samsung Smart TV - wpisać adres IP i sprawdzac w momencie gdy się łączy ale w netstacie nie ma nic wiecej

Wiem, że efekt końcowy jest zagmatwany (wszystko da się ustawić) tylko po co tak utrudniać sobie życie? W miejsce drugiego routera wstawiasz AP (polecam Ubiquiti UAP-AC-LR) i wszystko masz w warstwie L2 bez konieczności routowania i przede wszystkim forwardowania.

Czy to powinno zadziałać z każdym tv samsung czy nie koniecznie. Mam tv z 2015 r ue55ju6440w i nie mogę uzyskać tokena. Nie wiem czy robię coś nie tak czy po prostu się nie da w tym przypadku.

Mam mały problem. Posiadam TV UE70TU7122KXXH. Zgodnie z powyższymi instrukcjami zainstalowałem node-red-contrib-samsung-tv-control, wpisałem token. Telwizor mogę włączać, w node-red odczytuję jego stan, ale po wybraniu np. Samsung TV Get Apps telewizor pyta czy o zezwolenie na używanie zewnętrznego urządzenia. Dodatkowo wybierając np. otwórz YT, czy Netflix, TV prosi o zezwolenie.
Próbowałem zaznaczać opcje Pytaj za każdym razem lub Wyłączone - czyli zezwalaj zawsze, ale sytuacja się powtarza.

najpierw ustaw Wyłączone lub “pytaj tylko raz”
Dopiero potem pobierz aktualny token i przypisz go do nodreda.
od tej pory nic nie zmieniaj w telewizorze.
Powinno działać bez problemów.

Jak zmienisz ustawienia telewizora to najprawdopodobniej zmieni się token na nowy i zaczniesz zabawę od początku.

To może zadziałać, dzięki wieczorem spróbuję.

Ustawiłem Pytaj tylko raz. Wygenerowałem nowy token i dalej to samo. Przy próbie wybrania np. YT, TV pyta czy zezwolić NodeJS Remote
Mam jeszcze integrację w HA z telewizorem, może to sie gryzie. Wyłączę ją i spróbuję jeszcze raz całą procedurę.

Wracam do tematu.
Usunąłem wszystkie integracje jakie były w HA. Usunąłem wszystkie sparowane urządzenia na telewizorze. Ponownie wywołałem opcję generowania tokena, telewizor zapytał o zgodę mimo, że w opcjach jest zaznaczone “Wyłącz”.
Objawy, mogę włączyć i wyłączyć telewizor z nodered i to by było wszystko, po wywołaniu samsung-tv-getapps, dzieje się nic. Jak próbuję włączyć np Netflix, dzieje się nic. Telewizor juz nie prosi o zezwolenie, ale debug też swieci pustkami.
Poniżej przesyłam ustawienia, bo może coś tu pokręciłem.

pokaż proszę jak w procesach sprawdzasz i wywołujesz aplikacje? najlepiej pokaż jak w node red napisałeś cały program. Bo jeżeli możesz wlączyć i wylączyć tv to komunikacja już jest prawidłowa.

Jeszcze, żadnego programu nie zacząłem pisać, bo zatrzymałem się na starcie.

Clipboard021

Ehh Oczywiście u wszystkich działa tylko nie u mnie :rofl:

Ok ale po kolei telewizor z roku 2015 UE65JS9000

Wcześniej grzebałem w innym tutorialu wiec telewizor łączył mi się i pokazywał dane na porcie 8001

po wpisaniu http://192.168.1.21:8001/api/v2/ (testowałem wszystkie co sa w red node)

Red Node zainstalowany dodatek do samsung

msedge_67yggPVFDa

ustawienia TV Noda

Telewizor włączony nic nie wyskakuje

dostaje taka zwrotkę

msedge_bflD70cnPT

Ponieważ pisnąłeś ze telewizor może akceptować mnie z kopyta dodałem ON OFF guzik

Dostaje error socket hang up czyli ze niby się zawiesza no i znowu poległem bo nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić:) Liczę ze są tu sprytniejsi oddemnie i wyciągną pomocną dłoń:)

Chyba mam podobny problem.
mi nie generuje Tokenu, lista debug jest pusta. Telewizor reaguje, uruchamia się okno jakbym naciskął na pilocie przycisk smart. I caly czas pyta mnie NodeJS remont o dostep (niezależnie czy ustawię, żeby zawsze pytał, tylko raz, czy wyłączone).
Udało Ci się coś wymyśleć? Możesz coś podpowiedzieć?

Da sie jakos sprawdzic czy tv jest w tej chwili “zapauzowany” ?

Czy używanie integracji w node-red wyklucza używanie integracji poprzez hacs? Tzn po odpaleniu w node-red encja media player z telewizorem stała się niedostępna.

Jak dodać uruchamianie aplikacji “HBOMAX” której nie ma na liście w “Samsung TV Open App”
Dzięki “Samsung TV Get Apps” odczytałem jej ID: 3201601007230

Edit:

Chciałbym uruchomić encje włączenia soundbara gdy telewizir przełączę na konkretną aplikację np netflix.
Jak wyłuskać informację o zmianie źródła na telewizorze?

Cześć
Temat umarł śmiercią naturalną natomiast mam podobny problem

  1. Brak tokenu
  2. Uruchamianie TV możliwe + sprawdzanie czy ON/OFF działa
  3. Każde polecenie wyświetla okienko NodeJS Remote
  4. Zmiana ustawień odnośnie zapytań - zawsze/nigdy/pytaj tylko raz - nic nie zmienia

TV QE65S90CAT

Jakieś pomysły?

Zapewne punkt 2. jest realizowany inaczej niż cała reszta (np. WoL + ping) dzięki czemu działa, bo nie wymaga łączenia się z API telewizora.

Sprawdź czy proces nie wywołuje funkcji TV Get Token

Mam doświadczalnie coś tego typu.
Za pierwszym razem zapytałem o token, ale na TV wyskoczyło okienko w którym zezwoliłem, i debug nic nie zwrócił. Więc czytając, że niektórzy też tak mają i działa bez tokenu to sprawdziłem i włączanie tv działa i status czy jest włączony czy wyłączony także działa.

Niestety wywołanie czegokolwiek generuje jedynie okienko z wyrażeniem zgody (mimo zmian w ustawieniach TV).

To samo dzieje się w przypadku odpalenia YT z telefonu (żeby przekierowało obraz na TV) - zamiast otworzyć apkę odpala jedynie okienko zezwalające.

Wygląda na to, że to problem po stronie TV