Node-red + samsung TV i możesz wszystko

witam wszystkich.

W celu sprawdzenia czy wszystko jest ok proszę o wykonanie następujących czynności.

  1. aktualizację nodered
  2. aktualizację nodów w aplikacji node red.
  3. sprawdzenie konfiguracji tv dla potrzeb node red czyli IP / MAC
  4. sprawdzenie w samym telewizorze w ustawieniach czy nie ma na przykład wpisu NodeJS remote → odmów. (w moim telewizorze jest to w ustawienia-> ogólne → menadźer urządzeń zewnętrznych ->menadźer podłączania urządzeń → lista urządzeń. Jeżeli było dużo testów to może tam być jakiś bajzel
    4.1) w tym samym menu jest opcja “powiadmonienie o dostępie” można wybrać opcję “włączone / Tylko pierwszy raz / zawsze wyłączone” jak będzie wustawione na włączone to też zawsze dostanienie powiadomienie. Ustawcie na “tylko pierwszy raz” i powinno być git.
  5. aktualizację oprogramowania TV Ustawienia->pomoc techniczna → aktualizacja oprogramowania.
  6. sprawdzenie czy po zmianach wykonało się deploy (trywialne ale potrafię zapomnieć)

po tych czynnościach proszę jeszcze raz pobrać token i dodać go do konfiguracji TV w nodered.

Z tego co koledzy piszą o tym że po wykonaniu komendy get token w debugu nic się nie pojawia wskazuje na to że telewizor odmawia komunikacji czyli sprawdził bym punkt 4 i 4.1 (nodejs remote może być odmów) Może też być kilka wpisów nodejs z czego wystarczy że 1 jest odmów i wszystko ucicha.
Ostatnia sytuacja z brakiem odpowiedzi będzie wtedy gdy mamy powiadomienia ustawione na “tylko pierszy raz” nie zapisaliśmy tokenu i teraz TV już nie wyświetli powiadomienia a ponieważ token się nie zgadza to nas zaczyna blokować.

tak na marginesie od mojego pierwszego postu do tej pory u mnie wszystko działa jak należy mimo aktualizacji nodered z wersji chyba?? 11 do 17+ aktualizacji nodów i zmian oraz aktualizacji HA. dzieciarnia dalej ma ograniczony czas oglądania TV na 1 godzinę dziennnie. Muszą włączać TV z aplikacji HA bo inaczej po 20 sekundach następuje automatyczne wyłączanie. I powstał w domu czarny rynek handlu czasem tv czyli jedna do drugiej “Sprzątnę ci pokój za 40 min czasu na oglądanie bajek :)”

Co do ciągłego wyskakiwania okienek na TV czy uprawnić nodejs do jest to wynik braku wpisania klucza API. nie wiem komu udało się dobrać do funkcji TV bez prawidłowego podania klucza API ale w moim starym TV tak się nie da. Jak nie podam prawidłowego klucza to za każdym razem wyskoczy okno z pytaniem o zgodę i co gorsza doda kolejny wpis nodejs remote → zezwol.

1 polubienie

Dzięki za obszerne wyjaśnienie zatem tak to wygląda u mnie:
Wszystko zrealizowane zgodnie z Twoją instrukcją (wyczyszczona lista urządzeń zewnętrznych) na nowo prośba o token i dalej nic.
Skontaktowałem się z pomocą techniczną producenta i dostałem namiary na stronę do generowania tokenów - no i wygenerowałem token.
Token podstawiłem do konfigu telewizora - uruchamiam proces i dalej ten sam problem - na TV wyświetla się prośba o zezwolenie i tyle z całego sterowania.

Próbuję ugryźć temat od strony REST API, ale dla niewtajemniczonych jest to droga przez mękę…

A czy do SmartThings / Tizen jest dostępne lokalne API?

Ostatni pomysł jaki przyszedł mi do głowy to sprawdzenie w zakładce model
są tam do wyboru protokoły dla telewizorów

  1. starych ( < 2016 roku)
  2. dla telewizorów z 2016 roku
  3. dla telewizorów 2017 +

Jeżeli to nie pomoże to już skończyły mi się pomysły przepraszam :frowning: