Node zone - dlaczego czerwony kwadracik

Prosta automatyzacja polegająca jak wrócę do domu to się coś tam włącza Node Zone

Automatyzacja działa, działanie musiałem jednak sprawdzić w praktyce. Natomiast jak w narzędziach deweloperskich zmieniam stan encji person.marcin na not_home a potem na home nic się nie dzieje. Coś źle robię??
Zastanawia mnie też ten czerwony kwadracik przy nodzie zone. Nie powinien zmienić się na home jak jestem w domu??

Encję zmieniaj w device_tracker.xxx a nie person.xxx bo to na tej podstawie jest brana lokalizacja. Do tego możesz zmienić wartość w latitude lub longitude wtedy na mapie Cię dodatkowo przeniesie.

Zmieniłem encje, o której wspominasz, niestety automatyzacja nie zaskoczyła. Nie mogę jej testowo wywołać zmieniając wartości stanów w person.xxx lub device_tracker.xxx.

Jeszcze raz sprawdziłem jak to u mnie wygląda. Ten kwadracik nie zmienia swojego wyglądu jak w innch nodach. W automatyzacji mam wybrane tak samo person.xxx i dopiero jak zmieniam współrzędne w narzędziach deweloperskich na dom lub inne zdefiniowane w strefie to automatyzacja startuje. Samo wpisanie home lub not_home nie działa.

1 polubienie

Dzięki, teraz zadziało.