NodeRed aktualizacja -błędy

Po ostatniej aktualizacji Node red sie nie uruchamia. Po próbie uruchomienia taki błąd:

Proponuje zrobić pełen restart.

Odinstalowałem NR i zainstalowałem ponownie teraz działa. Ale zauważyłem że NR nie wiadomo czemu lubi się zawiesić, poprzednia wersja nigdy nie miała problemu.

… błędy NodeReda przy aktualizacji… komuś jeszcze nie działa?
14.4.5 - wersja stabilna i działa
aktualizacja do wersji 14.6.1 i zaczyna się dziać…
Poniżej błędy z logów. 2 razy podchodziłem do aktualizacji i odpuściłem, nawet jak się udało, to potrafił się nie uruchamiać

Na czym stoi twój HA?

Proxmox, kolega ma podobny problem, tyle że miał auto aktualizacje w NodeRed…

Screenshot - 09.10.2023 , 08_10_50
Screenshot - 09.10.2023 , 08_05_32
Screenshot - 09.10.2023 , 08_16_57

Błędy Deprecated wynikają ze starej wersji -assistant-websocket
Zainstaluj wersję 14.6.1 i spróbuj polecenia ha supervisor repair dodatki same się nie naprawiają ale może to zrobić podane polecenie.

https://github.com/hassio-addons/addon-node-red/pkgs/container/node-red%2Faarch64

W manage palet nodered robiłem uktualizacje dodatków i byl. tam. websoket, dalej sie sypało. Nie pamiętam jakie błędy, bo robiłem kilka podejść do całego tematu.

Czy to polecenie robi to samo co ręczna aktualizacja dodatków w nodered? Bo jak tak to lipa, bo nawet próbowałem po jednym robić i za każdym razem restart hosta dla pewności.

Raczej naprawia błędy i pobiera obrazy docker jeżeli wykryje jakieś błędy.
Sam restart Hosta nic nie daje jeżeli nie zrobisz tego jak na ekranie kilka postów wyżej, musisz zaznaczyć restart dodatków.

Sprawdź także czy masz odpowiednią wersie NR, w konsoli docker images

ghcr.io/hassio-addons/node-red/amd64

Lub aktualizacja z poziomu konsoli docker pull ghcr.io/hassio-addons/node-red/aarch64:14.6.1

hej podpinam się, mam dokładnie taki sam problem, NR się chyba sam zaktualizował i nie idzie go odpalić, w domu zapanowała ciemność. Gdzie się wpisuje to polecenie, żeby spróbował sam sie naprawić?

Najprościej To Przywróć backup nawet przy czy automatycznie aktualizacji robi się backup więc łatwo go przywrócić i od razu Wyłącz Auto Backup

Nie jest to błąd same go NR tylko HA lub Docker Not Found ("No such container: addon_a0d7b954_nodered")
https://github.com/hassio-addons/addon-node-red/issues/1701
Jeżeli jest taka możliwość można ręcznie zaktualizować z konsoli ssh

docker pull ghcr.io/hassio-addons/node-red/aarch64:14.6.1 lub czekać na poprawkę.

ROZWIAZANIE
w moim przypadku wystarczyło odpalic terminal i wposać komendę

ha supervisor repair

Naprawione, działa, dzięki za próbę pomocy :slight_smile:

1 polubienie

Niestety u mnie to nie pomogło

Edit 26.11

Cześć
Czy działa wam stabilnie ostatnia aktualizacja NoderReda? Dziś przymierzyłem się do aktualizacji, błędów niby nie ma w logach, ale niestety dodatek zawiesza się po chwili i nic się nie dzieje. A jak u Was?