Nous A7 Listwa z pomiarem - problem z przyciskami fizycznymi

Chciałem podpiąć swoją 3 gniazdkowa listwę Nous A7 poprzez Tasmote do H-A. Poszło gładko poprzez tuya-convert. Na stronie Gosund P1 Power Monitoring Power Strip (P1) Configuration for Tasmota znalazłem template i 2 rule do wpisania. Jedna zmienia działanie głównego fizycznego przycisku - który oryginalnie steruje pierwszym gniazdkiem na przycisk fizyczny gniazd usb którego w ogóle nie ma wiec fajna sprawa. A druga ma zmieniać role reszty przycisków fizycznych. Z tym że właśnie o ile przycisk główny faktycznie podmienia i steruje usb o tyle 3 przyciski do głównych gniazd nie działają. Ze dwa razy się z tym bawiłem aż się dopiero skapnąłem, że robię wg opisu nie do swojego modelu. Byłem pewien że mam listwę Gosund A1 a tymczasem widzę że to jest Nous A7. Ma ktoś jakiś pomysł jak te fizyczne przyciski uruchomić ?

Wyszukaj po zdjęciu model inaczej obrandowany (ale o identycznej mechanicznie konstrukcji - to daje dużą szansę, że w środku jest taka sama elektronika)

i użyj jego ustawień.

Jeśli nie ma takiego lub nie zadziała, to pozostaje klasyczny reverse-engineering

Czy ta listwa wygląda tak ?


@czester
W konsoli wpisz:
Rule1 ON Button1#State DO Power4 2 ENDON

Rule1 1

Rule2 ON Analog#A0div10<30 DO Power3 2 BREAK ON Analog#A0div10<60 DO Power2 2 BREAK ON Analog#A0div10<80 DO Power1 2 ENDON

Backlog Rule1 1; Rule2 1; Rule2 5

Tak dokładnie to ta. Zresztą tak samo jeśli chodzi o obudowę wygląda gosund A1

Hmm ja już to robiłem wg tej Gosund P1 Power Monitoring Power Strip (P1) Configuration for Tasmota templatki ale to nie działa. To znaczy jak juz wspomnialem działa tylko konfiguracja przycisku glownego zeby sterowal usb natomiast 3 male przyciski nie reaguja.

Nie wiem czy to wazne ale zobaczylem u ciebie jako GPIO17 masz ADC Input - nie wiem co to jest ale ja tego nie mam i nie moge wybrac.

Jeszcze sie zastanawiam bo ja wgralem tasmote 9.2 moze w tu gdzies byc problem ?

Nie powiem Ci na pewno, ale tasmota 9.5 I wyżej jest chyba inny rozkład pinów graficznie. Ja używam minimum 9.5 i wyżej, u mnie działa wszystko normalnie. Mogę Ci wysłać backup konfiguracji ale nie wiem czy to zadziała.

@czester
Ja mam wgraną tasmota 11.*
@czester

To jest konieczne - jeśli spróbujesz zrozumieć na jakiej zasadzie działają te przyciski, to będziesz wiedział dlaczego.

Ok. Dzieki ci @artpc za naprowadzenie, chyba szczególnie właśnie screen dał mi do myślenia. Rzeczywiście wystarczyło zaktualizować Tasmotę do nowszej wersji wybrałem na razie sugerowaną 9.5

Od niedawna zacząłem interesować się Tasmotą aby zintegrować do Home Assistanta. Jeszcze nie orietuje sie za dobrze do jakiej wersji mogę się zaktualizować bo jak widzę ta listwa ma tylko 1024kB

i jeszcze jedno co zresztą potwierdza @szopen ze GPIO17 jako ADC Input jest kluczowe. Faktycznie teraz po aktualizacji właśnie się pojawiło