Nowe przekaźniki

Pojawiły się nowe, małe przekaźniki (również bez N). Ktoś ma wiedzę czy działają Conbee II?

https://www.houseiq.pl/pl/c/Seria-OXT/511

To nie jest lokowanie produktu :slight_smile:

EDIT:
Na Aliexpressie są opisane jako Lonsonho, więc teoretycznie powinny działać :slight_smile:

1 polubienie

U siebie mam SWTZ72 i działa z Conbee II. Tutaj jest inne oznaczenie - SWTZ22. Zamówiłem i dam znać, czy bangla. Taniej wychodzi z ich sklepu z Allegro jak masz Smarta.
Co do szybkości działania - to ten starszy (też Tuya) jest ciut szybszy niż Sonoff ZBMini.

Też mam sporo tych przekaźników, sprawdzają się. Pomijam te bez N, bo na 5 kupionych 5 oddałem :slight_smile:

Mam bez N, działają z CC2652r, działały tez z Cc2531

Działają z włącznikiem dzwonkowym?

A czemu oddałeś ?, u mnie zadziałały bezproblemowo z B-pass w lampach

Ja piszę modelu Lonsonho QS-Zigbee-S05-L. Wysłałem reklamację i zwrócili mi kasę. Z rozmowy z serwisantem wnioskuję, że mieli z nimi problemy i chyba nawet nie mają już ich w ofercie.

Możecie potwierdzić moje rozumowanie, że jeśli w puszkę włożę przekaźnik bez N (taką mam instalację w domu) to ten włącznik może być obsługiwany tylko z aplikacji, w moim przypadku HA. Podłączyłem sobie takie cudo, ale po włączeniu zabezpieczenia, światło się włączyło, ale nie reaguje z przycisku. Czy możecie potwierdzić lub podpowiedzieć co zrobiłem źle ? Jakby coś mogę przygotować schemat przekaźnika, który kupiłem i włącznik, aby pokazać co i jak połączyłem, ale przypuszczam tą pierwszą opcję. Będę wdzięczny za wskazówki.

To większości przekaźników Tuya, shelly itp bez żyły N należy zastosować w lampie
BYPASS KONDENSATOR
równolegle do zasilania lampy
image

Ja ten włącznik mam do oświetlenia w podsufitce. 12 żarówek LED na GU10. Czy to idzie ogarnąć ? Chciałem sobie tym przekaźnikiem sterować włączenie światła w podsufitce jak otwiera mi się brama garażowa, aby po wjechaniu pod dom zaświeciło mi się światło. Do domu wchodząc chciałbym je wyłączyć. Tylko tak myślę czy takim włącznikiem zwykłym ospel impresja mogę to zrobić. Czy nie powinien to być jakiś inny włącznik.

@smarthouse
Możesz to zrobić, poczytaj instrukcję swojego modułu czy musi być on (ten przycisk/przełącznik) w wersji dzwonkowej, czy też może także być zwykły bistabilny.
Jak widzisz na rysunku w poście powyżej - moduł wpinasz do instalacji zamiast dotychczasowego włącznika, a włącznik wpinasz w całkiem inne złącza modułu (dedykowane do przełącznika sterującego lokalnie).
PS Jeśli nie masz pojęcia co robisz to zatrudnij elektryka - 230V~ jest niebezpieczne dla zdrowia i życia…

Rozrysuj jakiś prosty schemat.
Co do włączenia to możesz zrobić automatyzację która po otwarciu bramy zapali oświetlenie podsufitki na określony czas.
możesz to stosunkowo łatwo zrobić na przekaźniku tuya,

Do automatyzacji potrzebujesz jeszcze jakiś sensor otwarcia bramy
n.p.

Do tego typu instalacji musisz mieć jeszcze bramkę zigbee, ze względu na sensor otwarcia bramy
pod przełącznikiem przewód "fazowy wpinasz na L a to co wychodziło na lampy pod L1
Aby to zadziałało musisz jeszcze przed lampą podłączyć kondensator-bypass
dotychczasowych przewodów wyłącznika wpinasz z przekaźnika s1 i com
Pozdrowienia

Nie mam do tego warunków - jestem na robocie w terenie, ale zapraszam - sam możesz narysować, ale ten który wstawiłeś jest przecież OK.

Jesteśmy na forum którego głównym tematem jest HA i będę polemizował odnośnie konieczności użycia tej bramki Tuya (no chyba, że w celu konfiguracji modułu i to jest doskonały powód by odradzać jakiekolwiek rozwiązania oparte na Tuya) - po to mamy takie narzędzie jak HA, by móc zintegrować jakieś “cokolwiek” z jakimś innym “czymkolwiek”.

Odpowiadałem smarthousePiotrek
Metoda jest każda dobra, Można użyć urządzeń shelly tuya itp…
Osobiście wywaliłem wszystkie urządzenia tuya i zastąpiłem je shelly + przekaźniki z wgranym tasmota.

Kolega się pytał o jakąś prostą instalacje.
Pozdrawiam

Dobra wyjaśnię - cytujesz mojego posta i pod spodem piszesz tak

w takiej sytuacji użyj @ i tu login do kogo piszesz (@smarthouse )

Dziękuję za podpowiedź i Przepraszam

Luzik, w ten sposób unikniesz nieporozumień.