Nowe przełączniki zigbee ikea styrbar "unsupported"

Witam,
kupiłem przycisk sterowania reklamowany jako nowość w Ikea. Konkretnie kupiłem model Styrbar STYRBAR Pilot zdalnego sterowania, stal nierdz - IKEA

Niestety po połączeniu przycisku z conbee II pracującego na zigbee2mqtt w devices pojawia się unsupported a po wciśnięciu dowolnego przycisku wyświetla się następujący komunikat: bład

Czy ktoś z was posiada taki przycisk i czy działa u was poprawnie?

Jak sam zauważyłeś jest to nowość, poczekaj na aktualizację, która wprowadzi jego obsługę lub sam się zajmij jej przygotowaniem (to ten link który widać na dole).

PS prawdopodobnie będzie to coś łudząco podobnego do ściemniacza E1743

Przed zakupem przycisku sprawdziłem na liście wspieranych urządzeń zigbee2mqtt i w teorii powinien działać skoro go tam zamieścili.

Ja widzę mała różnicę w nazwie wykrytego urządzenia a Ciebie - “Remote control N2” a nazwą w Z2M - “STYRBAR remote control N2” (IKEA W2049 control via MQTT | zigbee2mqtt.io), może to jakiś podobny model, inny firmware. Spróbuj usunąć urządzenie i dodaj jeszcze raz.

Możesz mieć rację, ponieważ na liście znajduje się pilot w kolorze białym, a ja posiadam wykończenie w stali szczotkowanej. Oba nazywają się dokładnie tak samo, jednak oznaczone są innymi numerami i dlatego mam komunikat unsupported.
Chyba faktycznie zaczekam na aktualizację.

Mam podobny problem. Mam dokładnie ten produkt Ikea:

czyli to powinien być ten:
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/E2001_E2002.html
Ale mam jako Unsupported.
Podobnie mam z żarówką, a dokładniej taką:
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/LED2003G10.html
I też mam jako Unsupported.

Do tego dodam że Zigbee2mqtt mam w wersji 1.18.1-1 i nie ma aktualizacji w HA jak widzę.

—edit—
Dobra rozwiazałem problem. Jak widzę zmienił się adres na githubie odnośnie Zigbee2mqtt. Po dodaniu nowego wszystko wykryło.