Nowe "urządzenia" w Zigbee2Mqtt Assistant

Na początku pojawiło się jedno, potem trzy teraz cała lista:

Obstawiam wersję 1.17.0 Zigbee2Mqtt - “urządzenia” pojawiły się po klikaniu w różne opcje w GUI Zigbee2Mqtt …

Ja nie klikałem nic, a też ma podobne:

Może zmieńcie na wersję 1.17.0.1.
Na wersji 1.17.0 nie miałem takich objawów .

Nie ma potrzeby korzystania z osobnego asystenta. Od wersji 1.15 Zigbee2Mqtt posiada własnego.

Takie coś widoczne jest tylko w Zigbee2MqttAssistant, już od wersji Z2M 1.14.4.1 w Zigbee2MqttAssistant (wersja 0.3.157) pojawia się takie urządzenie (nadal używam tych wersji oprogramowania):

Należy to po prostu zignorować. Nie ma żadnego uaktualnienia do Zigbee2MqttAssistant wraz z pojawiającymi się nowymi wersjami Z2M stąd takie nowe “urządzenia”.
Tak jak pisze @rafkan Z2M od wersji Release 1.15.0 · Koenkk/zigbee2mqtt · GitHub ma już swoje Webbased frontend.

W sumie od kilku dni mam Z2M i Z2MAssistant (wcześniej deCONZ), więc mało się jeszcze orientuję, ale zastanawiałem się przy instalacji Z2M po co jest Assistant jak w Z2M jest wszystko czego potrzebuję.

@pawelwaz bo używasz dopiero od kilku dni, ja od kilku miesięcy, wcześniej bylo inaczej (trudniej) - nie było GUI do Zigbee2MQTT, był za to dodatek Zigbee2MqttAssistant, trzeba było sobie radzić inaczej.
Używam starszych wersji więc mam jeszcze Zigbee2MqttAssistant do Zigbee2MQTT.

U mnie na przykład GUI Z2M ruszyło po ostatniej aktualizacji, więc jeszcze trzymam Asystenta

Ja w sumie też nadal mam, nie zżera mi zasobów więc niech sobie będzie.