Nowy boneIO ESP

Zapowiada się interesująco, “wreszcie” projekt oparto na ESP co pozwala na korzystanie z ESPHome:

Co mi nadal nie pasuje:

  • za duże upakowanie wejść/wyjść - awaria jednego sterownika powoduje power off całego domu, lepiej mieć dwa mniejsze sterowniki niż jeden duży .
  • w nawiazaniu do powyższego, wielkość sterownika, w tej wersji to tylko (aż) 12 modułów DIN.
1 polubienie

Czytałeś komentarz z ceną? Ciekawe jak rynek to przyjmie z takim pozycjonowaniem… “1349zl netto, 1 rok gwarancji”.

Czytałem, nie ma z czym tego porównać, może do Deimic One Master | DEIMIC Inteligentny dom, budynek, mieszkanie albo do Sterbox - Sterbox.
A najbardziej jest to zbliżone do tego co od dawna robi Kincony - ESP32 HOME AUTOMATION - Smart Home Automation | KinCony
Napewno korzystanie z ESPHome daje potencjał w mnogości kombinacji konfiguracji.

Cena :slight_smile:
Wszystko upakowane w jednym pudełku, nie myślę nawet ile trzeba zachodu żeby wymienić jakaś uszkodzoną cześć, bardziej bym tu widział elementy wykonawcze jako osobny moduł .
Za tą cenę z pewnością można kopic coś z przeceny.

Jaki czas temu stworzyliśmy sterownik boneio ESP gdzie mamy do dyspozycji duże możliwości:
35 wejść cyfrowych
32 (10A) lub 24 wyjścia (16A)
magistrala i2c
magistrala 1-wire
magistrala Modbus
magistrala CAN
2 ADC.
Sterownik montowany na szynę DIN zajmuje 12 pól, posiada on OLED gdzie otrzymujemy informację o adresie IP, poborze prądu oraz temperaturze sterownika.
Poniżej film z pierwszego uruchomienia
pierwsze uruchomienie

Więcej informacji dostępnych na stronie GitHub - boneIO-eu/input_board_esp: Input Board ESP, trochę jeszcze ta dokumentacja kuleje i jest niespójna ale jak to bywa w projektach - na dokumentację nigdy nie ma czasu :wink:.

Nie aktualizujemy ponieważ szykujemy nową stronę z pełną dokumentacją.