Nowy falownik - który?

Witam. Jestem przed zakupem paneli i pytanie które falowniki hybrydowe (5kw) są bezproblemowe w integracji a których unikać jak się chce zintegrować z HA?

Osobiście takim kryterium nigdy się nie kieruję przy zakupie sprzętu, uwzględniam możliwość dostępu do danych ale nigdy na zasadzie bo “musi być integracja z HA”.

3 polubienia

Takie, które dadzą radę obsłużyć zainstalowaną moc paneli, takie, które jesteś w stanie obsługiwać na podstawie dostarczonej dokumentacji producenta i ew. panelu jeśli go posiadają.

W zasadzie każdy ma wbudowany RS485 więc jeśli jest dostępna dokumentacja adresów to można użyć konwertera i integrować po modbusie. Na fabrycznych loggerach wifi jedne chodzą inne nie, co nie oznacza, że te co chodzą teraz to po aktualizacji oprogramowania loggera nadal będą chodzić.

Mam dobrane panele i cała wycenę. Pozostaje wybrać model falownika. Wszystkie w tych samych cenach i parametrach. Sam mam zdecydować dlatego postanowiłem się chwycić tego z czym potem będzie łatwiej pracować. Fronius growatt Huawei i sofar. Deye za dopłatą.

Słuchaj kolegi, wybierz ten który odpowiada Ci technicznie i cenowo… później się będziesz martwił jak to zintegrować :slight_smile:

Jesli naprawde wiesz co robisz i budzet nie jest istotny to fronius z serii “gen” ma otwarte api i umozliwa w pelnia lokalna integracje (z odcieciem od chmury), jesli budzet ma znaczenie to dowolne urzadzenie plus na przyklad licznik shelly em3 ktory dziala dwukierunkowo.

Huawei też ma rozwijaną integrację, dość bogata dokumentacja, łatwo zintegrować z HA zarówno z chmurą jak i lokalnie przy użyciu standardowego osprzętu falownika. Integrowałem również Foxess-a, ale tu pseudo modbus (dane wysyła falownik co 90s), dokumentacji ogólnodostępnej brak, do połączenia lokalnego trzeba coś dokupić i dorobić, podłączyć.

Solplanet/AISWEI ASW LT 5K udostępnia na interfejsie www wszystkie dane diagnostyczne (prąd, napięcie, moc) w formacie json.