Nowy Proxmox 7.0

Pressemitteilungen | Proxmox

Ja bym np. wolał wersję angielską tego linka

To jedziemy z upgradem 6.4 to 7.0

lista poleceń

EDIT:
taka ciekawostka, w nowej wersji proxmox na licencji darmowej pozwala robić więcej niż jeden backup maszyny… :smiley:

@luki25 edytuj posty

Edit:
Cześć, zrobiłem update proxmoxa do v7.0 i teraz backupy HA rosną jak grzyby po deszczu, w poprzedniej wersji można było mieć tylko jedną, więc codzienna automatyczna kopia nadpisywałą poprzednią, teraz co jakiś czas muszę usuwać ręcznie poprzednie kopie. Da się to gdzieś zmienić?
obraz

ok, będę pamietał o edytowaniu… :slight_smile:

1 polubienie

Tutaj :

Zaznacz “Czyszczenie” .
Też mi się wydaje (albo nie pamiętam) że coś popsuli.

dzięki za podpowiedź, w dokumentacji nie jest zbyt jasno, ale każda podpowiedź naprowadza i finalnie mamy…

1 polubienie

No wiedziałem że gdzieś dzwoni ale nie wiedziałem gdzie bo to u siebie mam ustawione XD

Cześć, zauważyłem że proxmox sam robi mi aktualizację, da radę to jakoś wyłączyć, wolałbym robić to pod kontrolą, bo już drugi raz zrobił mi zwis i trzeba było robić ręczny reset hosta

On sam nic nie robi bez Twojej wiedzy. Wyłącz mu repozytoria i masz głowy jak nie chcesz tej funkcji.
To że on sobie zasysa jak ma je aktywne to OK - aktualizacje zrobi dopiero jak mu klikniesz że ma to zrobić. Tak było bynajmniej u mnie - od 3 dni już nie mam PROXMOXA ale mogę dać screen - ino tylko uruchomię wersję na VM-ce.

EDIT:
Ekran gdzie to jest :

Piętro niżej repozytoria :

Najeżdżasz myszą na dany wpis i włącza CI się opcja DISABLE u góry. Klikasz - NARA XD. Nie będzie Ci się aktualizował.

Witam . Widzę , że pojawiają się informacje o aktualizacji Proxmoxa. Ja mam HA postawione na nim ponad rok temu i wogóle nie “zaglądam” tam. Czy powinienem robić aktualizacje Proxmoxa ? Jeżeli tak to znajdę gdzieś instrukcje jak to zrobić krok po kroku nie ryzykując działania HA ?

@Daniel sprawdź najpierw czy watek już istnieje i nie zakładaj nowego tematu.