NR - wykorzystanie pilota z wieloma przyciskami

Cześć,

całkiem niedawno postawiłem swoją pierwszą instancję HA. Ponieważ miałem sporo urządzeń Xiaomi, do zestawu dołożyłem Conbee2. Apetyt rośnie w miarę jedzenia - postanowiłem wykorzystać pilota Ikea Tradfri https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-pilot-zdalnego-sterowania-30443124/.

Bez problemu jestem w stanie przechwycić sygnały przycisków pilota - zrealizować wybrane akcje, w tym wypadku sterowanie światłem, ale…

W pomieszczeniu mam kilka źródeł światła; każde z nich dodane już do HA.
Wymyśliłem sobie, że chcę sterować każdym z nich jednym pilotem - w zależności od wybranego światła regulować jego stanem, w większości wypadków dodatkowo jasnością a dla części dodatkowo - barwą światła.

Innym wariantem mojego pomysłu jest wykorzystanie tego pilota do obsługi radia (włącz / wyłącz strumień na Google Home, głośniej / ciszej oraz - i tu znów pojawia się jak sądzę zbliżony do powyźszego problem, wybór stacji (linku) z jakiejś tablicy linków ze stacjami.

To, co jest banalne dla jednej pary pilot - światło, dla zestawu jeden pilot - wiele świateł przerosło mnie.
Brakuje mi wiedzy - prawdopodobnie programistycznej, bo jak sądzę do wdrożenia tego, co sobie wymyśliłem potrzebne jest użycie jakiejś funkcji przechowującej tablicę… nie mam pojęcia, jak zrealizować mój pomysł. Każde kolejne naciśnięcie tego samego przycisku ma wybrać inną encję (światło). Czy ktoś z Was ma podobne rozwiązanie i może się nim podzielić?

Bez problemu jestem w stanie przechwycić sygnał ‘przełączający’, tylko co dalej?

Jeśli ktoś ma cały flow lub potrafi pokazać mi gotowe podobne rozwiązanie - będę bardzo wdzięczny.

Pozdrowienia
Kamil

@Kamil_ek myślę, że to jest do ogarnięcia przy pomocy odpowiedniej funkcji. Niestety ten tydzień to dla mnie masakra i całkowity brak czasu. Postaram się w drugiej połowie przyszłego tygodnia usiąść do tematu. Może coś wymyślę.

@artur, dzięki,na spokojnie. Może w międzyczasie ktoś z forum coś podpowie… tymczasem ja wracam do zabawy z uruchamianiem kolejnych integracji,a Tobie życzę skutecznego poukładania spraw :+1:

@Kamil_ek Tutaj masz dobry przykład do dalszej zabawy

1 polubienie

@Sierek,bardzo dziękuję,dokładnie takiej podpowiedzi mi brakowało!