NsPanel - Tasmota czy EspHome

Mam pytanie, bo może ktoś robił,
na NSPanel wrzuciłem Tasmote.
Mam wrażenie że chodzi dość mułowato, dotyk jakoś tak mizernie reaguje, co prawda nie zdarłem jeszcze foli, ale raczej to nie to, załączam przez HA jakieś tam światła, ale statusy włączonych lam spadaj jakoś tak wolno. wbudowane przyciski też dosyć długo reagują, W HA jak załączam wbudowane przekaźniki to załączają się szybko.
Może ktoś wrzucał na nspanel tasmote i esphome, i ma porównanie co chodzi szybciej, a może coś muszę do opcjować w tasmocie ?

Mam jeden na ścianie od pół roku, drugi jeszcze z folią


Oba działają bez problemu, przyciski fizyczne, oraz ich statusy działają bez opóźnień, jeden z przycisków współpracuje z innym modułem ( funkcja schodowy) działa to bardzo dobrze.
Dotyk w tym urządzeniu nie jest jakiś super, ale po zmianie firmware nie zauważam różnicy.
Mam w obu Tasmotę , do ESPHome jeszcze nie dorosłem, jestem za cienki, żeby zrobić to sensownie.
Jedno co jest ważne to dobre połączenie z WIFI , jak będzie kiepski zasięg , to będą lagi.

dzięki za info, wifi wydaje się być ok mam archera c7, odpalenie przekaźnika w ha następuje natychmiast a z panelu przyciskiem już troche wolniej, dla porównania mam obok panelu dwa sonoffy M5-3C-80 i w nich przyciski odpalają się natychmiast i stan przekaźników natychmiast aktualizowany jest w ha (podwójny jest na esphome a potrójny na tasmocie i nie widać między nimi róźnicy w działaniu )

Sprawdź po zmianie SetOption13

1 polubienie

dzięki za podpowiedz setoption13 na 1 i reakcja jest natychmiastowa

1 polubienie

Zastanawiam sie czy na esphome aka trasmocie da sie zrobić tak by w momencie gdy ktoś naciśnie dzwonek na ns panelu z automatu wyświetlił się widok z kamery?

Co masz na myśli? przecież Tasmota nie ma nic wspólnego z ESPHome (i nawzajem)

Chodziło czy któreś z tych softów to umożliwia. Czy jedyna opcja to nspanel pro i odblowokawnie dla full kiosmy

Świeży przewodnik z Tasmota na innym forum:

2 polubienia